Problemy z kręgosłupem w odcinku L2-L5

//Problemy z kręgosłupem w odcinku L2-L5
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
czy mógłby mi pan pomóc? Chodzi o to, że mam problemy z kręgosłupem, a dokładnie rwą kulszową na odcinku L2-L5, wypadającym dyskiem. Dostawałam sterydy w związku z czym moja waga znacznie urosła (30 kg). Jest mi z tym ciężko, borykam się z tym problemem już 4 lata. Chciałabym schudnąć, w ogóle zadbać o formę, ale lekarz zabronił mi ćwiczeń. Czy są jakieś ćwiczenia, aby wzmocnić te partie lędźwiowe, abym mogła zadbać o siebie? Myślę, że nie tylko ja mam takie problemy z kręgosłupem. Będę wdzięczna za jakąkolwiek radę.

Pozdrawiam
Ewa

Odpowiedź

Pani Ewo,
po zdiagnozowaniu i przeprowadzeniu odpowiednich testów funkcjonalnych będzie można dobrać indywidualnie ćwiczenia, które z pewnością należy wykonywać, mimo że lekarz tego zabronił, ponieważ człowiek jest stworzony do aktywnego trybu życia. Kwestią jest dobranie odpowiednich ćwiczeń oraz wykluczenie tych, których nie można. Proszę wybrać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który określi co można, a czego nie wykonywać. Dodam, że w takich przypadkach nie należy ćwiczyć na własną rękę, ponieważ może to przynieść odwrotny efekt niż zamierzony.

Fotodepilacja Wrocław

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!