Polineuropatia – jaka przerwa między ćwiczeniami

//Polineuropatia – jaka przerwa między ćwiczeniami
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,
pisał Pan, że między cyklami zabiegów powinna być parotygodniowa przerwa. Czy dotyczy to też ćwiczeń stóp i nóg, które wykonuje osoba z polineuropatią? Chyba ćwiczyć można codziennie? Bardzo proszę o odpowiedź.

Marta

Odpowiedź

Pani Marto,
każdy organizm potrzebuje czasu na regenerację. Dlatego wykonując ćwiczenia na daną partię mięśniową przerwa powinna wynosić około 48 godzin. W Pani przypadku mogłaby ona wynosić nieco (dzień) dłużej. Dla przykładu podam, że wykonując ćwiczenia na mięsień czworogłowy uda, kolejny raz dobrze jest go ćwiczyć (tę partię mięśniową) po około 48 godzinach, aby był czas na zregenerowanie m.in. mikrouszkodzeń włókien mięśniowych powstałych podczas ćwiczeń. Odpowiadając więc na pytanie, można ćwiczyć codziennie, jednak z uwzględnieniem tego co wcześniej napisałem. Warto również jeden, dwa dni w tygodniu (np. weekend) zrobić całkowity odpoczynek w celu regeneracji organizmu.

Fotodepilacja Wrocław

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Rehabilitacja Wrocław
Autor: |2018-03-10T12:28:27+00:0019 Wrzesień, 2017|Kategorie: Pytania do specjalisty|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!