Szukaj
Szukaj

Jaką poduszkę ciążową wybrać?

Spis treści

Pytanie


Dzień dobry,
to pytanie spędza mi sen z powiek i jest coraz bardziej terminowe. Jaką poduszkę ciążową wybrać? Odpowiedzi na Pana Portalu niestety nie znalazłam. Jak to z tymi poduszkami ciążowymi jest? Podobno bardzo pomagają podczas spania, ale jaką wybrać? Literkę U, C, I, J, a może taką w kształcie cyfry 7 lub 9? A jeśli już padnie decyzja pod względem kształtu to co z wypełnieniem? 90% poduszek jest wypełnione kulką, ale jeśli wypełnienia będzie za mało to poduszka będzie za mało stabilna, więc chyba powinna to być gąbka skoro ma się w perspektywie używanie jej również do karmienia? Przeczytałam na Internecie mnóstwo porównań i artykułów, ale nic z tego nie wynika. Czy jest jakieś oficjalne stanowisko fizjoterapeutów? Jeśli tak to jak je znaleźć? A jeśli nie to do kogo się zwrócić? Brzuszek rośnie i ułożyć się coraz trudniej, szczególnie jeśli ulubioną pozycją do spania jest ta na brzuchu lub prawie na brzuchu i to jeszcze (o zgrozo) nie na lewym boku jak wszyscy zalecają.

Marta

 

Odpowiedź


Pani Marto,
poduszki ciążowe mogą pomóc kobietom w ciąży w utrzymaniu wygodnej i bezpiecznej pozycji podczas snu. Wybór tej odpowiedniej zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Jeśli chodzi o kształt, literka U jest najczęściej polecana ze względu na swoją uniwersalność i wsparcie dla całego ciała. Inne kształty, takie jak C, I, J, 7 lub 9, również mogą być dobrymi opcjami, ale najlepiej wybrać taki kształt, który odpowiadać będzie Pani preferencjom, szczególnie wygodnemu ułożeniu się. Co do wypełnienia, kuleczki polistyrenowe są najczęściej stosowane, ponieważ zapewniają lekkie i łatwe do formowania wsparcie. Można również znaleźć poduszki ciążowe wypełnione pianką lub lateksem, które są bardziej stabilne, ale mogą być cięższe i mniej miękkie. Gąbka jest także dobrym wyborem, ale zazwyczaj jest bardziej sztywna niż kuleczki polistyrenowe.

Nie ma oficjalnego stanowiska fizjoterapeutów odnośnie najlepszej poduszki ciążowej, ponieważ wybór zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Możemy jednak zasugerować i pomóc w wyborze odpowiedniej poduszki ciążowej, a także zaproponować właściwe ćwiczenia i techniki, które mogą być bardzo przydatne w utrzymaniu wygodnej pozycji podczas snu.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *