Kręcz szyjny

Fotodepilacja Wrocław

Pytanie

Witam,
od 4 lat zmagam się z problemem jakim jest krecz szyjny. Moja głowa cały czas skierowana jest na lewą stronę. Żeby ją trzymać prosto muszę pomagać sobie dłonią, inaczej leci na lewe ramię. W jaki sposób można mi pomoc jak mam taki kręcz szyjny?

Pozdrawiam
Ewa

Odpowiedź

Pani Ewo,
niezależnie od pochodzenia kręczu szyi, jednym ze sposobów pomocy byłaby terapia manualna oraz być może igłoterapia (suche igłowanie). Jednakże powodzenie takich zabiegów trudno ocenić bez możliwości zbadania fizycznie Pani przypadku i mając tak małą ilość informacji. Należałoby zapoznać się z historią choroby, badaniami obrazowymi oraz zbadać Panią czynnościowo. Jeśli jest to kręcz szyi mięśniopochodny to szanse są nieco większe.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!