Szukaj
Szukaj

Zestaw płyt „Ćwiczenia dla kobiet w ciąży” i „Aktywna mama” – opinie i recenzje

Spis treści

Zestaw płyt „Ćwiczenia dla kobiet w ciąży DVD 1 i 2” oraz „Aktywna mama DVD 3 i 4” zostały przygotowane z myślą o wszystkich kobietach ciężarnych i po porodzie, które chcą utrzymywać aktywność fizyczną w tym wyjątkowym okresie swojego życia. Nikomu nie trzeba wyjaśniać, jak duże znaczenie mają ćwiczenia w ciąży i po porodzie – m.in. przygotowują ciało kobiety do porodu, ułatwiają jego przebieg, przyspieszają powrót do funkcjonalności po porodzie i poprawiają samopoczucie.

Zestaw płyt "Ćwiczenia dla kobiet w ciąży" i "Aktywna mama"

Autorki zestawu płyt

Treningi wraz z poradnikami zostały przygotowane przez fizjoterapeutki uroginekologiczne, trenerki personalne i instruktorki fitness z wieloletnim doświadczeniem – mgr Joannę Kmieć-Nowakowską oraz mgr Kamilę Kuźniar-Kosowską. Obydwie Panie podczas nagrywania ćwiczeń były w ciąży (II i III trymestr), dzięki czemu treningi są realistyczne.

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży DVD 1 i 2

Pierwsze opakowanie zawiera 2 płyty z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży, podzielonymi na 6 programów treningowych. Treningi przeznaczone są dla ciężarnych w poszczególnych trymestrach ciąży, dzięki czemu z płyt można korzystać już od pierwszych tygodni tego wyjątkowego stanu, aż do rozwiązania. Uruchamiając DVD mamy do wyboru programy treningowe dla każdego trymestru lub możliwość odtworzenia wszystkiego od początku.

Płyta 1

Rozpoczyna się krótkim wstępem, podczas którego instruktorki przedstawiają się i prezentują zawartość płyt. Dowiadujemy się między innymi także:

 • jakie są podstawowe zasady ćwiczeń w ciąży;
 • jakie są przeciwwskazania do aktywności fizycznej w ciąży;
 • dlaczego aktywność fizyczna jest ważna i czemu warto ćwiczyć szczególnie podczas ciąży;
 • w jaki sposób bezpiecznie wykonywać ćwiczenia;
 • jakie akcesoria treningowe należy przygotować przed przystąpieniem do treningów.

Na pierwszej płycie mamy do wyboru 3 treningi: dwa dla I trymestru oraz jeden dla II trymestru. Pierwszy trening dla I trymestru wykonywany jest bez użycia żadnych dodatkowych przyborów treningowych – wystarczy odrobina miejsca w domu. Do treningu drugiego należy mieć dużą piłkę gimnastyczną oraz 2 hantle (mogą być butelki z wodą). Obydwa treningi przygotowują organizm kobiety do zmian, które nastąpią w jej ciele już niebawem. Pierwszy trening dla II trymestru wykonywany jest bez użycia dodatkowych przyborów treningowych. Obejmuje m.in. ćwiczenia wzmacniające i oddechowe.

Płyta 2

Druga płyta w tym zestawie również rozpoczyna się wstępem wykorzystanym poprzednio. Do wyboru mamy 3 treningi: jeden dla II trymestru ciąży oraz dwa dla III trymestru ciąży. Do wykonania ćwiczeń w II trymestrze konieczna będzie duża piłka gimnastyczna. Wykorzystano różnorodne ćwiczenia, które poprawiają funkcjonalność kobiety na tym etapie ciąży.

Pierwszy trening dla III trymestru nie wymaga wykorzystania żadnych przyrządów treningowych. Obejmuje płynne połączenie sekwencji ćwiczeń otwierających biodra, w pozycjach wertykalnych i z wykorzystaniem oddechu. W efekcie idealnie przygotowuje ciało i psychikę kobiety do zbliżającego się porodu. Świadomość ciała oraz umiejętne przyjmowanie pozycji wraz z aktywacją i rozluźnieniem poszczególnych struktur ciała ułatwia poród i upłynnia jego przebieg. Drugi trening dla III trymestru wpływa dodatkowo na mobilność kręgosłupa i prewencję obrzęków, tak częstych pod koniec ciąży. Należy przygotować piłkę.

Zestaw płyt "Ćwiczenia dla kobiet w ciąży" i "Aktywna mama"

Zalety płyt

Głównymi zaletami płyt z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży są:

 • bardzo duża różnorodność ćwiczeń, przez co treningi będą sprawiać przyjemność przez cały okres ciąży;
 • możliwość wyboru programu treningowego dla poszczególnych trymestrów, co ułatwia użytkowanie płyt;
 • opcja treningu dla każdego trymestru zarówno z akcesoriami treningowymi, jak i bez nich;
 • teoretyczny wstęp, dzięki czemu kobieta zyskuje świadomość znaczenia aktywności fizycznej w ciąży i wie, kiedy lepiej zrezygnować z ćwiczeń;
 • płynne przechodzenie między ćwiczeniami wzmacniającymi, zwiększającymi mobilność i oddechowymi, których proporcje dobrane są w zależności od trymestru ciąży;
 • właściwy dobór ćwiczeń do trymestrów ciąży.

Aktywna mama DVD 3 i 4

Drugie opakowanie w zestawie zawiera 2 płyty z ćwiczeniami dla kobiet po porodzie wraz z poradnikiem. Na płycie znajdziemy 3 programy treningowe oraz poradnik wraz z ćwiczeniami w połogu.

Płyta 3

Płyta pierwsza rozpoczyna się krótkim wstępem teoretycznym, który obejmuje autoprezentację instruktorek oraz skrócenie najważniejszych zagadnień dostępnych w dalszej części. Dowiadujemy się, że dzięki płycie dowiemy się m.in.:

 • kiedy najwcześniej przystąpić do ćwiczeń po porodzie siłami natury i po cięciu cesarskim;
 • jak dbać o bliznę po cięciu cesarskim i po nacięciach czy pęknięciach krocza;
 • jak rozpoznać rozejście mięśnia prostego brzucha;
 • kiedy ćwiczyć mięśnie brzucha;
 • jak właściwie dobierać ćwiczenia w zależności od sposoby porodu i etapu po nim.

Na płycie trzeciej mamy do wyboru poradnik połogowy oraz trening w okresie połogu. Z tej płyty warto więc skorzystać w pierwszych dniach po porodzie, aby posiąść podstawową wiedzą teoretyczną ułatwiającą szybki powrót do sprawności oraz wiedzieć, jak bezpiecznie rozpocząć aktywność fizyczną. Z poradnika połogowego można dowiedzieć się wiele cennych rzeczy przedstawionych skrótowo we wstępie. Zaprezentowano również podstawowe ćwiczenia, które należy wykonywać już w pierwszych dobach po porodzie z podziałem na poszczególne doby.

Z kolei trening dostępny na tej płycie jest odpowiedni dla kobiet już w 2 tygodniu po zakończeniu połogu. To najwcześniejsze możliwe ćwiczenia, które dają korzystne efekty i jednocześnie są bezpośrednie dla organizmu kobiety na tym etapie jej życia.

Płyta 4

Płyta czwarta rozpoczyna się wstępem teoretycznym, z którego dowiadujemy się między innymi jakie są przeciwwskazania do aktywności fizycznej po porodzie i jak przygotować się do ćwiczeń. Do wyboru mamy tutaj trening „zdrowe plecy” oraz „stretching”, których intensywność jest dopasowana do kondycji fizycznej kobiet po połogu.

Trening dotyczący zdrowych pleców idealnie nada się nie tylko dla kobiet, które zakończyły już połóg, ale i dla tych w połogu czy w ciąży na każdym jej trymestrze. Do wykonania ćwiczeń nie są potrzebne żadne przybory treningowe, aczkolwiek można posiłkować się dużą piłką gimnastyczną.

Stretching to bonusowy materiał treningowy, który cechuje się wysoką uniwersalnością. Można ćwiczyć go na każdym etapie ciąży lub po połogu, aby zwiększyć swoją mobilność. Zestaw zaprezentowanych ćwiczeń idealnie nada się jako dodatek do wcześniejszych treningów – wówczas stretching należy wykonać po ich zakończeniu. Może stanowić jednak wyłączny trening, w zależności od preferencji. Zajmuje jedynie 15 minut i nie wymaga wykorzystania dodatkowych akcesoriów treningowych.

Zestaw płyt "Ćwiczenia dla kobiet w ciąży" i "Aktywna mama"

Zalety płyt

Dużymi zaletami płyt z zestawu Aktywna mama są:

 • część teoretyczna wraz z poradnikiem połogowym prezentująca najważniejsze problemy po porodzie i jak sobie z nimi radzić;
 • przybliżenie znaczenia mięśni dna miednicy i mięśni brzucha po porodzie;
 • płynne łączenie ćwiczeń dostosowanych dla każdej kobiety w i po połogu oraz wyjaśnianie ich znaczenia;
 • trening rozciągający, który można łączyć z innymi treningami zgodnie z własnymi preferencjami i możliwościami;
 • uniwersalność przedstawionych ćwiczeń – można je wykorzystać również na etapie ciąży.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *