Szukaj
Szukaj

Wszywka alkoholowa Warszawa umożliwia życie w trzeźwości

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Alkoholizm to coraz częściej spotykana choroba, dlatego dobrze jest wiedzieć jak się objawia oraz jak ją leczyć. Musimy wiedzieć, że im wcześniej rozpoczniemy leczenie choroby alkoholowej, tym większe szanse na sukces zyskujemy. Alkoholikiem jest się całe życie. Można jednak z odpowiednim wsparciem być trzeźwym alkoholikiem – czyli żyć w całkowitej abstynencji. Osoby uzależnione pijące wiele lat dość często zastanawiają się jak leczyć chorobę alkoholową? Szukając informacji na ten temat, nawet w Internecie trafiają na rozmaite formy i metody leczenia choroby alkoholowej. Wśród nich bardzo popularną jest terapia awersyjna. Czy wszywka alkoholowa Esperal pomaga w leczeniu alkoholizmu? Czy naprawdę warto zdecydować się na zabieg zaszycia?

Wszywka alkoholowa Warszawa umożliwia życie w trzeźwości

Czym jest Esperal i jak wygląda jego działanie?

Esperal dość często określany jest przez osoby uzależnione jako lek na alkoholizm. Nie należy jednak bezpośrednio tak traktować tabletek z Esperalem. Dlaczego? Ponieważ wszywka alkoholowa Esperal stosowana samodzielnie nie wyleczy nas całkowicie z alkoholizmu. Oprócz stosowania tej jakże skutecznej formy wspierania alkoholizmu, uzależniony musi skupić się dodatkowo na innych formach psychoterapii.

Esperal występuje w formie tabletek. Tabletki te wszywane są pod skórę osoby, która pije nałogowo. Aktywny składnik leku nazywany Disulfiramem powoduje zaburzenie prawidłowego trawienia alkoholu u osoby z wszywką. Powoduje to sytuację, że gdy uzależniony po zaszyciu napije się alkoholu, pojawią się u niego nieprzyjemne objawy niepożądane: wymioty, nudności i silne bóle głowy. Wystąpić może także zaczerwienienie twarzy, drgawki i nadpotliwość. Zdarzają się także przypadki, że po połączeniu Esperalu z etanolem – alkoholik miał zawał serca. Objawy te, są bardzo niebezpieczne i w konsekwencji mogą prowadzić do uszczerbku nie tylko na zdrowiu uzależnionego, lecz także stanowić zagrożenie życia.

Czy do zabiegu zaszycia muszę się specjalnie przygotować?

Nie ma takiej konieczności. Zaszycie alkoholowe jest na tyle mało inwazyjne, że nie ma konieczności wykonywania dodatkowych badań przed zabiegiem, ani też niepotrzebne jest skierowanie na zabieg. Jeżeli chcesz się zaszyć, wystarczy, że zgłosisz się do specjalistycznej placówki leczenia awersyjnego: https://esperalwarszawa.pl/. W takim miejscu masz pewność, że podczas zabiegu zaszycia zostanie wykorzystany oryginalny lek Disulfiram WZF. Tylko oryginalne medykamenty gwarantują skuteczność terapii awersyjnej i bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu przez lekarzy specjalistów.

Najważniejszym warunkiem dopuszczenia pacjenta do zaszycia jest jego całkowita trzeźwość w dniu zabiegu. Jeżeli uzależniony będzie chciał się zaszyć, lecz zgłosi się na zabieg implantacji nietrzeźwy – lekarz nie dopuści go do wszycia tabletek z Esperalem. D;aczego? Ponieważ istnieje duże ryzyko natychmiastowej reakcji disulfiramowej pozostałości etanolu w krwi człowieka z aktywnym składnikiem leku: Disulfiramem.

Patronite
Patronite

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej można przeprowadzić tylko za pełną zgodą pacjenta. Nie można go do tego zmusić, gdyż jest to niezgodne z prawem. Lekarz przed wykonaniem zaszycia alkoholowego przeprowadza z pacjentem szczegółową rozmowę, mającą na celu wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do zaszycia. Wszycie wszywki przeprowadzane jest w trakcie znieczulenia miejscowego, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Tabletki z substancją czynną umieszczane są głęboko pod skórą pacjenta, na pośladku lub koło łopatki. Rana, przez którą lekarz wkłada tabletki zaszywana jest szwami rozpuszczalnymi, które w ciągu kilku dni samoistnie się rozpuszczają, dzięki czemu szybko się goi, a pacjent może tego samego dnia udać się do domu. Jeżeli. Po zabiegu pacjent może udać się do domu, gdyż nie ma konieczności pozostawiania go na noc na obserwację.

Przeciwwskazania do implantacji wszywki alkoholowej Esperal

  • nadwrażliwość na aktywny składnik wszywki alkoholowej,
  • stan upojenia alkoholowego pacjenta w dniu planowanego zabiegu (wymagana minimum 24 godzinna abstynencja),
  • ciąża oraz laktacja w przypadku kobiet,
  • niektóre schorzenia sercowo-naczyniowe,
  • świeżo przebyty zawał serca (ok. pół roku od planowanego zabiegu zaszycia),
  • przyjmowanie leków, które w składzie zawierają alkohol,
  • poważne zaburzenia psychiczne,
  • brak motywacji pacjenta do leczenia tym rodzajem terapii (terapia awersyjna).

Oraz inne, które nie zostały tutaj wymienione, ale są wykluczane każdorazowo przed wykonaniem zaszycia alkoholowego.

Jak pielęgnować ranę po zabiegu?

Ranę należy przemywać Octaniseptem (lub innym środkiem odkażającym, który w swoim składzie nie zawiera alkoholu). Należy uważać aby zbyt długo nie moczyć rany w wodzie. W tej sytuacji zalecane są szybkie prysznice, niż długie kąpiele w wannie. Opatrunek należy zmieniać co jakiś czas i dbać o to aby rana się nie zabrudziła. Jeżeli dookoła rany pojawi się zaczerwienienie, a samo miejsce zaszycia stanie się tkliwe i bolesne. Dodatkowo z ran zacznie wyciekać płyn surowiczy – pacjent powinien niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. To samo w przypadku pojawienia się niewielkiej torbieli w okolicach rany. Może to oznaczać, że wszywka została potraktowana jako ciało obce i organizm odrzucił lek. W takiej sytuacji wszywkę najczęściej się usuwa, a pacjent musi wybrać inną formę leczenia alkoholizmu. Są to sytuacje zdarzające się niezwykle rzadko. Najczęściej pacjent jest zadowolony z takiej formy terapii, a wszywka spełnia prawidłowo swoje zadanie.

Wszywka alkoholowa Esperal – jak działa mechanizm terapii awersyjnej?

Leczenie alkoholizmu to skomplikowany proces, który jest jednak wart poświęcenia, gdyż w zamian pacjent otrzymuje swoje dawne życie, odbudowuje relacje z najbliższymi, a co najważniejsze wraca do zdrowia. Wszywka alkoholowa Esperal wspiera to leczenie dzięki swojemu działaniu. Tabletki wszywki zawierają substancję czynną, która powoduje zaburzenia działania wątroby w kwestii metabolizmu alkoholu etylowego. To właśnie dzięki tej substancji, gdy osoba uzależniona w trakcie terapii wszywką napije się alkoholu, będzie odczuwał on wiele nieprzyjemności. Należą do nich przede wszystkim bóle głowy i brzucha, nudności, wymioty, skoki ciśnienia, kołatanie serca, zaczerwienienie twarzy, pocenie się, a także ogólny spadek nastroju i formy. Nieprzyjemne doznania mogą trwać nawet do 10 godzin. Po tym czasie alkoholik najczęściej jest wycieńczony i zmęczony oraz obiecuje sobie, że już więcej nie napije się alkoholu.

Czy zabieg zaszycia alkoholowego można powtarzać?

Terapię awersyjną najlepiej rozpocząć na początku leczenia, a zabieg przejść w specjalistycznym gabinecie. Jeśli jednak będzie taka potrzeba, można wszyć wszywkę w trakcie leczenia lub od razu po zakończeniu jej działania powtórzyć zabieg. Czas działania Esperalu to okres około 8 nawet do 12 miesięcy. Esperal jest lekiem bardzo wydajnym, z dużą zaletą, że nie trzeba go codziennie przyjmować. Wszywka wszyta podpowięziowo rozpoczyna swoje działanie od razu po wykonaniu zaszycia.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *