Szukaj
Szukaj

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zaszyciu alkoholowym!

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Zauważyłeś, że przestałeś kontrolować swoje spożycie alkoholu? Ktoś znajomy zasugerował Ci zaszycie się? A może a może sam rozważasz sięgnięcie po wszywkę alkoholową? Zaszycie alkoholowe było niegdyś niezwykle popularną metodą leczenia uzależnienia od alkoholu. Dziś popularność tego rozwiązania nieco zmalała, jednak w konkretnych przypadkach nadal warto je zastosować. W poniższym artykule znajdziesz najważniejsze informacje o wszywce alkoholowej i jej działaniu!

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zaszyciu alkoholowym!

Czym jest zaszycie alkoholowe?

Zaszycie alkoholowe to umieszczenie pod skórę specjalnego implantu, który przez kolejne kilka miesięcy uwalnia do krwiobiegu substancję aktywną. W przypadku wszywki alkoholowej implantem są jałowe tabletki zawierające disulfiram, potocznie nazywany także esperalem. Jest to lek, który blokuje kluczowy etap metabolizmu alkoholu ‒ rozkład aldehydu octowego przez dehydrogenazę aldehydową. Zahamowanie tego etapu sprawia, że spożycie niewielkiej dawki alkoholu prowadzi do gwałtownego wzrostu stężenia toksycznego aldehydu octowego. U alkoholików z wszywką alkoholową powoduje to pojawienie się objawów zatrucia, takich jak:

 • zaczerwienienie twarzy;
 • nadmierna potliwość;
 • uderzenia gorąca;
 • nudności i wymioty;
 • bóle i zawroty głowy;
 • spadek ciśnienia tętniczego;
 • wzrost tętna;
 • kołatanie serca.

Czy zaszycie alkoholowe leczy alkoholizm?

Przez wiele lat uważano, że zaszycie alkoholowe jest cudownym lekiem na chorobę alkoholową. W końcu zaszyty alkoholik nie może spożywać alkoholu nawet przez 10 miesięcy. Niestety, po ustaniu aktywności wszywki uzależnione osoby najczęściej wracały do swojego nałogu. Dzieje się tak, ponieważ zaszycie alkoholowe nie leczy przyczyn alkoholizmu, a jedynie czasowo zniechęca alkoholika do picia.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zaszyciu alkoholowym!

Czy warto zatem sięgnąć po to rozwiązanie? Tak, jednak zaszycie alkoholowe nie powinno być jedyną formą walki z uzależnieniem. Specjaliści podkreślają, że najlepsze efekty obserwuje się w przypadku połączenia zaszycia alkoholowego z profesjonalną terapią uzależnień. Wszywka ułatwia choremu utrzymanie abstynencji w trakcie leczenia, co może być szczególnie ciężkie w pierwszych miesiącach terapii.

Patronite
Patronite

Przeciwwskazania zdrowotne do zaszycia alkoholowego

Czy zaszycie alkoholowe jest odpowiednim rozwiązaniem dla każdego alkoholika, który pragnie osiągnąć abstynencję? Niestety nie. Choć sama wszywka alkoholowa nie powoduje poważnych działań niepożądanych, metoda ta jest przeciwwskazana w przypadku występowania niektórych dolegliwości zdrowotnych. Z zaszycia alkoholowego powinny zatem zrezygnować osoby, które:

 • są nadwrażliwe na disulfiram lub substancję pomocniczą wchodzącą w skład wszywki alkoholowej;
 • zmagają się z zaburzeniami lub chorobami psychicznymi, zwłaszcza z próbami samobójczymi w historii;
 • przeszły obwodową niewydolność krążenia;
 • leczą się z powodu choroby niedokrwiennej serca lub niewydolności serca;
 • chorują na nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze.

Zaszycie alkoholowe w Warszawie ‒ tylko u KacDoktora!

Zabieg zaszycia alkoholowego powinien być skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny. Implantacja wszywki alkoholowej zaliczana jest do drobnych zabiegów chirurgicznych, które powinny być wykonywane jedynie przez doświadczonych lekarzy. W przypadku nieumiejętnego wykonania tego zabiegu istnieje realne ryzyko niebezpiecznego zakażenia rany. Właśnie dlatego miejsce wykonania zaszycia alkoholowego powinno być wybrane z rozwagą.

Jeśli chcesz skorzystać z zaszycia alkoholowego w Warszawie, my możemy polecić Ci KacDoktora. To firma z wieloletnim doświadczeniem nie tylko w odtruciu alkoholowym, ale także wszywaniu esperalu. W jej szeregach pracują wykwalifikowani lekarze, którzy zadbają o Twoje bezpieczeństwo oraz komfort podczas zabiegu. Aby skorzystać z usług KacDoktora, wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty.

Nie chcesz, by alkohol rządził Twoim życiem? Zaszycie alkoholowe pomoże Ci przejść przez pierwsze miesiące trzeźwości!

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *