Szukaj
Szukaj

Suplementacja na redukcji – jakie preparaty warto stosować?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

O przybranie na wadze jest naprawdę nietrudno. Wystarczy kilka miesięcy niezwracania uwagi na to, co ląduje na talerzu lub bez aktywności fizycznej,  by nasza waga pokazała wyraźnie wyższy wynik. Sprawy nie ułatwia też współczesny styl życia – długie godziny spędzane każdego dnia za biurkiem lub kierownicą i wypoczynek przed telewizorem. Skutki nadwagi lub otyłości tymczasem mogą być naprawdę poważne. Codzienny dyskomfort i trudność w doborze atrakcyjnych ubrań to tylko początek.

Suplementacja na redukcji - jakie preparaty warto stosować?

Naprawdę poważne skutki nadprogramowych kilogramów pojawiają się jednak dopiero po kilku lub kilkunastu latach. Problemy ze stawami i kręgosłupem, cukrzyca, miażdżyca, zakrzepica, obniżona odporność czy schorzenia układu krążenia w skrajnych sytuacjach mogą utrudnić normalne funkcjonowanie, a nawet doprowadzić do śmierci. Dlatego nawet w przypadku niewielkiej nadwagi wskazane jest przejście na dietę redukcyjną. Jednym z najważniejszych zagadnień z nią związanych jest suplementacja. Czemu warto stosować suplementy diety na redukcji? Wyjaśniamy to w nowym artykule.

Suplementacja, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna – fundamenty redukcji wagi

Planując redukcję masy ciała, należy zadbać przede wszystkim o dwa aspekty życia. Pierwszy to odpowiednio zbilansowana dieta, dostarczająca odpowiednich ilości składników niezbędnych do przeprowadzenia wszystkich fizjologicznych procesów w organizmie człowieka. Drugi – właściwa ilość aktywności fizycznej dostosowanej do naszych warunków. Pierwszy aspekt może jednak rodzić sporo problemów. W redukcyjnym menu pojawia się mniej jedzenia, co jest podyktowane ograniczeniem kaloryczności. Rzecz jednak w tym, że wraz z wartością energetyczną spada też ilość minerałów i witamin. Dlatego w składzie suplementów diety powinny znaleźć się wszystkie substancje, których brakuje w diecie podczas redukcji. Szeroki wybór suplementów dostępny jest na https://nabea.pl/pl/menu/suplementy-264.html.

Stosowanie suplementów diety na redukcji. Kiedy jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Zaspokojenie dziennego zapotrzebowania na minerały i witaminy na redukcji zawsze sprawia sporo problemów. W niektórych sytuacjach dostarczenie niezbędnych substancji odżywczych jest jednak szczególnie trudne. Na zażywanie suplementów diety warto zdecydować się zwłaszcza jeśli:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • ograniczacie produkty pochodzenia zwierzęcego (nabiał, jaja i mięso);
  • cierpicie na choroby przewlekłe (np. cukrzyca lub nadciśnienie tętnicze lub schorzenia przewodu pokarmowego;
  • chorujecie na anemię;
  • zmagacie z nietolerancjami pokarmowymi i musicie wykluczyć z menu niektóre produkty (np. pieczywo).

Suplementy diety na redukcji. Jakich składników mineralnych dostarczają?

Stosowane na redukcji suplementy diety powinny stanowić skoncentrowane źródło witamin, minerałów i innych ważnych dla funkcjonowania organizmu substancji. Ich najważniejsze składniki to:

  • witamina C;
  • witaminy z grupy B;
  • witamina D;
  • żelazo;
  • nienasycone kwasy tłuszczowe.

Odpowiedni dobór suplementów diety. Najważniejsze składniki odżywcze na redukcji

Poza wspomnianymi suplementami umożliwiającymi poradzenie sobie z niedoborami składników odżywczych i uzupełnienie diety, na rynku dostępne są też suplementy zawierające substancje ułatwiające zrzucenie zbędnych kilogramów. W zależności od konkretnego produktu, mogą to być między innymi kapsaicyna, wyciąg z imbiru, ekstrakt z tamaryndowca, ekstrakt z mango lub spirulinia. Te i inne suplementy przydatne na redukcji możecie kupić na https://nabea.pl/pl/menu/suplementy/dieta/redukcja-wagi-380.html.

Suplement diety to nie wszystko. Ważne dla zdrowia składniki odżywcze dostarczaj z jedzeniem

Oczywiście prawidłowa suplementacja to tylko część sukcesu. Pamiętajcie, że żaden suplement nie powinien być traktowany jako substytut zróżnicowanej diety. By w skuteczny, bezpieczny dla zdrowia zrzucić kilogramy, niezbędny jest zdrowy tryb życia – aktywność fizyczna i odpowiednio zbilansowana dieta.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *