Szukaj
Szukaj

Prostowanie zębów nakładkami

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Prostowanie zębów nakładkami staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego – umożliwia znaczną oszczędność czasu, jest wygodne i przede wszystkim skuteczne. Nakładki prostujące to rodzaj estetycznego, ruchomego aparatu ortodontycznego. Dzięki nim można sprawnie połączyć życie osobiste i zawodowe z dążeniem do idealnego uśmiechu.

Prostowanie zębów nakładkami

Prostowanie zębów nakładkami – dla kogo?

Prowadzisz aktywny styl życia? Twoja praca zawodowa wymaga nienagannej prezencji, lecz nie masz czasu chodzić na częste wizyty kontrolne do ortodonty? A może po prostu zależy Ci na efekcie estetycznym i chcesz uniknąć noszenia zwykłego, metalowego aparatu na zęby? Kilkuletnie leczenie ortodontyczne stałymi aparatami na zęby nie jest już koniecznością ze względu na ciekawą ofertę metod alternatywnych.

Clear Aligner to innowacyjna i niezwykle skuteczna metoda korygowania wad zgryzu przy użyciu przezroczystych, biokompatybilnych nakładek. Można je w prosty sposób zdejmować z zębów, dlatego ten sposób leczenia kieruje się do zdyscyplinowanych pacjentów, ściśle przestrzegających zaleceń ortodonty. Korzyści z metody, jaką jest prostowanie zębów nakładkami, odniosą wszyscy, którzy chcą zaoszczędzić czas (eliminuje się konieczność odbywania comiesięcznych wizyt kontrolnych, a ogólny czas leczenia ulega skróceniu) i cenią sobie własny komfort podczas leczenia. Metoda kierowana jest do pacjentów pełnoletnich.

Na czym polega prostowanie zębów nakładkami?

Dążenie do wymarzonego uśmiechu rozpoczyna się bezpłatną wizytą, na której wykonuje się skan 3D uzębienia. Po niej specjaliści tworzą niewiążący plan leczenia z wizualizacją efektów i ustaleniem całkowitych kosztów tego przedsięwzięcia. Można ją odbyć w jednym z gabinetów partnerskich, które lokalizują się w ponad 20 miastach na terenie całej Polski. W tym momencie pacjent decyduje o tym, czy chce podjąć się prostowania zębów w ten sposób.

Po akceptacji przedstawionego planu leczenia pacjent otrzymuje indywidualny zestaw nakładek, które zostają przesłane pod wybrany przez niego adres. Należy nosić je przynajmniej 22 godziny na dobę, zdejmując jedynie do jedzenia, picia (wszystkiego poza wodą) i czyszczenia zębów. Nakładki wymienia się samodzielnie co 14 dni, korzystając kolejno z tych dostarczonych w zestawie. Każda nakładka posiada delikatnie inny układ, dzięki czemu po każdej zmianie zęby przesuwają się do właściwej pozycji.

Dodatkowe informacje

W jaki sposób pomija się zatem konieczność odbywania wizyt kontrolnych? Cały proces leczenia monitorowany jest przez aplikację mobilną DR SMILE, w której pacjent co tydzień umieszcza zdjęcia uśmiechu. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skonsultować się z lekarzem, umawiając się na bezpłatną wizytę.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Co istotne, ze względu na niewidoczność nakładek, osoby postronne nie są w stanie zauważy, że dana osoba jest w trakcie leczenia. Daje to pełną gwarancję satysfakcji z leczenia. Jeśli efekt różni się od zakładanego w planie, a pacjent przestrzegał wszystkich zaleceń, dalsze leczenie odbywa się już na koszt DR SMILE.

Zakończenie leczenia – co dalej?

Po leczeniu zawsze zalecana jest retencja (oferowana jest retencja w formie nakładek lub drucika retencyjnego). Tylko wtedy pacjent może mieć pewność, że zęby nie wrócą do poprzedniego położenia. Retencja jest zalecana po każdym rodzaju leczenia ortodontycznego, również stałym aparatem.

Prostowanie zębów nakładkami – zalety

Prostowanie zębów nakładkami posiada szereg zalet, dzięki którym metoda zaczyna przeważać nad tradycyjnymi formami prostowania zębów. Do najistotniejszych zalet zaliczamy:

  • wyjątkowe względy estetyczne – nakładki ortodontyczne są niemal niewidoczne;
  • brak wpływu na mowę (nie wzrasta ryzyko seplenienia czy problemów z wymawianiem głosek) oraz komfort jedzenia (do spożycia posiłków nakładki się zdejmuje);
  • krótki czas leczenia – zaledwie 4-9 miesięcy;
  • brak ukrytych kosztów leczenia – szczegółowy cennik przedstawiany jest po pierwszej wizycie, przed podjęciem decyzji o leczeniu;
  • brak konieczności odbywania comiesięcznych wizyt w gabinecie stomatologicznym;
  • znaczne podniesienie pewności siebie i samooceny pacjenta.

Koszt leczenia obejmuje wizytę wstępną, zestaw nakładek i akcesoriów do prostowania zębów, kontakt ze specjalistami przez aplikację oraz wszelkie dodatkowe zabiegi w trakcie leczenia, jeśli okażą się konieczne. Dzięki temu każdy pacjent otrzymuje kompleksową i szczegółową opiekę, niczym nie odbiegającą od tej proponowanej podczas noszenia tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

Prostowanie zębów nakładkami – cena

Prostowanie zębów nakładkami to koszt rzędu od 6 790 zł do 11 390 zł za całość. Istnieje możliwość rozłożenia płatności w ratach od 153 zł miesięcznie. Kwotę można rozłożyć do 72 rat lub do 24 rat 0%.

Leczenie nakładkowe jest stosowane na całym świecie przez ortodontów od kilkudziesięciu lat, jednak w Polsce dopiero od niedawna zyskuje popularność. Z całą pewnością w najbliższym czasie stanie się jedną z czołowych metod prostowania zębów.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *