Szukaj
Szukaj

Na czym polega ubezpieczenie na wypadek śmierci?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich, jest dla każdego bardzo ważne, jednak nie wszystkie sytuacje jesteśmy w stanie przewidzieć. Wypadki, ciężkie choroby i urazy, mogą spotkać nas, nawet, gdy zachowujemy ostrożność. Co zrobić, by w takiej sytuacji zabezpieczyć finansowo swoich najbliższych? Przede wszystkim wykupić ubezpieczenie na wypadek śmierci. Ile kosztuje taka polisa oraz dlaczego wartą ją mieć, dowiesz się z poniższego artykułu.

Na czym polega ubezpieczenie na wypadek śmierci?

Polisa na wypadek śmierci – co powinieneś wiedzieć?

Podstawowym zadaniem polisy na życie jest ochrona w przypadku śmierci. Jeśli umrzesz, osoba lub osoby uposażone, otrzymają odszkodowanie, które będą mogli wykorzystać na spłatę bieżących zobowiązań, opłacić pochówek, a także zapewni im bezpieczeństwo finansowe na czas znalezienia zatrudnienia, gdy np. jesteś jedynym żywicielem rodziny. Polisa na życie umożliwia także wykupienie rozszerzeń, dzięki którym uzyskasz odszkodowanie także w przypadku ciężkiej choroby. Do takiego ubezpieczenia, możesz przystąpić już nawet, gdy niedawno skończyłeś 18 lat, jeśli chodzi o górną granicę wieku, w jakim możesz objąć się ubezpieczeniem na życie, to będzie to zależne od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dostępne są także rożne warianty polisy, zarówno czasowa, jak i dożywotnia, dzięki czemu łatwiej znaleźć korzystną opcję dla siebie. Podobnie w przypadku kwoty na jaką będziesz ubezpieczony, możesz zdecydować się na opcję, która zagwarantuje wypłatę nawet miliona złotych, musisz jednak wziąć pod uwagę, że będzie to miało wpływ na wysokość składek.

Polisa ubezpieczeniowa – która chroni na wypadek śmierci?

Towarzystwa ubezpieczeniowe w swoje ofercie mają różne produkty, które mają zapewnić nam odszkodowanie w przypadku szkód. Polisa na życie, która przewiduje wypłatę świadczenia w przypadku śmierci może przybierać różne formy:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • Polisa indywidualna – Taki rodzaj ubezpieczenia umożliwia dostosowanie oferty precyzyjnie do swoich potrzeb. Decydujesz nie tylko o wysokości sumy ubezpieczenia, ale także zakresie ochrony, czasie trwania umowy oraz kogo włączysz w zakres swojej ochrony. Umowa może trwać zarówno 12 miesięcy, jak i np. 30 lat.
  • Polisa grupowa – Jest to ubezpieczenie, które możesz nabyć w miejscu pracy. Oferta jest skierowana do grupy osób i jest taka sama dla wszystkich osób nią objętych. Plusem takiego rozwiązania jest niewątpliwie cena, gdyż przy większej ilości osób firmy uzyskują wysokie rabaty, a także fakt, że nie musisz zajmować się żadnymi formalnościami. Niestety polisa może gwarantować niewielką sumę odszkodowania, a także nie możesz decydować o szczegółach umowy. Polisa będzie obowiązywać tylko przez czas zatrudnienia w danym zakładzie pracy, jeśli zechcesz ją kontynuować także później, to może się okazać, że wartość składki jest większa niż uzyskana przez pracodawcę.
  • Polisa posagowa – Jest to polisa, która jest formą oszczędzania na przyszłość Twojego dziecka. Wpłacane składki na konto po uzyskaniu np. 25 roku życia trafiają do jego rąk, umożliwiając mu łatwiejszy start w przyszłość.
  • Polisa inwestycyjna – W tym rodzaju ubezpieczenia część składki będzie przeznaczona na ochronę ubezpieczonego, druga z kolei zostaje przekazana na inwestycję.

Ubezpieczalnie stosują także podział polisy na bezterminową (z okresem składkowym i bezskładkowym) i terminową (z jasno określonym czasem trwania ochrony. Dobre towarzystwa ubezpieczeniowe na życie znajdziesz na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/.

Od czego zależy cena polisy i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

To, ile zapłacisz za polisę na życie, będzie zależało od wielu czynników. Przede wszystkim znaczenie ma Twój wiek, stan zdrowia, zakres ochrony i kwota na jaką chcesz być ubezpieczony. Możesz płacić kilkadziesiąt złotych miesięcznie, bądź nawet kilkaset. Dobrym pomysłem, by nie przepłacać będzie skorzystanie z porównywarki cen ubezpieczeń. Bardzo ważną kwestią, na jaką musisz zwrócić uwagę przy wyborze polisy będą tzw. wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania, a także okres karencji, po którym umowa będzie obowiązywać. Więcej na ten temat, dowiesz się na stronie Ubezpieczeniaonline.pl (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/ubezpieczenie-na-wypadek-smierci/563.html).

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *