Strzelający palec mały u prawej reki

//Strzelający palec mały u prawej reki
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
mam strzelający palec mały u prawej reki. Stalo się to pod koniec lipca 2016 roku od pracy. Nie odczuwam bólu. W marcu miałem elektrostymulację i ultradźwięki. Nadal jednak jest strzelający palec. Może są jakieś ćwiczenia, które pomogą pozbyć się tej dolegliwości. Jeśli nie odczuwam bólu to może obyłoby się bez zabiegu chirurgicznego? Mały palec nie strzela jeżeli zamykam i otwieram wszystkie palce prawej dłoni. Jeśli zaś otwieram po kolei palce dłoni to jak dojdę do małego palca to strzela. Proszę o poradę co zrobić. Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Adam

Odpowiedź

Panie Adamie,
strzelający palec nie jest do końca kontuzją. Jeśli to Pana nie boli, ani nie zaburza zakresów ruchu nie ma co się martwić. Nad stawem można pracować manualnie (mobilizować go, dokonać manipulacji, kompresji). Pracowaliśmy kiedyś z podobnym przypadkiem i pomogło. Zapraszamy do naszego Centrum Fizjoterapeuty.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki