Fotodepilacja Wrocław

Pytanie

Witam,
przedstawiam wynik badania rezonansu magnetycznego mojego odcinka kręgosłupa lędźwiowego. Proszę o informację czy da się to podleczyć zabiegami fizjoterapii czy potrzebny jest zabieg chirurgiczny?

Badanie kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano w sekwencjach tse w obrazach T1, T2 zależnych bez podania środka kontrastowego. Skany wykonano w płaszczyznach osiowych, strzałkowych i czołowych. Dystalny odcinek rdzenia kręgowego izointensywny prawidłowej grubości. Zaznaczona instabilizacja kręgów lędźwiowych. Zmniejszenie lordozy lędźwiowej. Niewielka przepuklina krążka L4-L5 uciska worek oponowy, zwęża zachyłki nerwów i uciska korzeń nerwu rdzeniowego po stronie prawej. Przepuklina krążka miażdżystego L4-L5 wpukla się do kanału kręgowego, obustronnie zwęża zachyłki nerwów i uciska korzenie nerwów rdzeniowych. Wymiary przepukliny: 18 x 7 x 13 mm – pomiary odpowiednio w płaszczyznach osiowej, strzałkowej i czołowej. Uszkodzenia blaszek granicznych od Th11 do L5. Zmiany zwyrodnieniowe obrazowanych kręgów. Przestrzenie miedzykręgowe w odcinku lędźwiowym jeszcze zachowane. Badanie uwidoczniło zmiany zwyrodnieniowe w dolnym odcinku kręgosłupa piersiowego.

Bardzo proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
Jacek

Zobacz również: Przepuklina kręgosłupa – rehabilitacja.

Odpowiedź

Sklep Spirulina

Panie Jacku,
po samym opisie rezonansu widać, że występują typowe dla danego odcinka kręgosłupa zmiany zwyrodnieniowe. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, jak te (wykryte na rezonansie) zmiany przenoszą się na Pana funkcjonowanie czynnościowe, jakie są objawy i która struktura może je wywoływać? Niestety, aby to stwierdzić musi Pana na żywo zbadać wykwalifikowany fizjoterapeuta po specjalistycznych szkoleniach ortopedyczno-neurologicznych. Będzie wtedy wiadomo czy kręgosłup nadaję się do leczenia zachowawczego i czy objawy mogą ustąpić, czy też w gorszej sytuacji, będzie wymagał interwencji chirurgicznej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław wizyta

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław