Ból w łydce podczas biegania

//Ból w łydce podczas biegania
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,
czasami podczas biegania łapie mnie ból w łydce jakby ktoś wbił mi igłę i muszę przestać biegać. Po kilku dniach ból mija i umożliwia bieganie. Zdarza się też tak, że ból jest delikatny (ledwo odczuwalny), ale po bieganiu łydka boli kilka dni. Zacząłem biegać z pięty i ilość, a także częstotliwość bólu się zmniejszyła niemal do zera. Ale po maratonie dostałem zapalenia rozcięgna. Jak już się uporałem z tym, zacząłem biegać z całej stopy i zmniejszyłem krok. Jednak ostatnio bóle łydki są coraz częstsze. Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami. Chciałbym biegać, bo to uwielbiam. Z góry dziękuję za pomoc.

Tomasz

Odpowiedź

Panie Tomaszu,
jako propagatorzy aktywności fizycznej z chęcią pomagamy aktywnym w tej dziedzinie pacjentom. Wygląda na to, że Pana problem nie do końca leży w łydce. Skoro terapia rozcięgna podeszwowego nie przyniosła oczekiwanego rezultatu co do łydki, to przyczyna może leżeć jeszcze w innych miejscach jak chociażby miednica. Przede wszystkim należy Pana bardzo dokładnie zbadać i znaleźć gdzie leży problem powodujący dolegliwości. Na pewno nie należy bagatelizować objawów, o których Pan pisał i odkładać leczenia w czasie. Wprawny fizjoterapeuta po spotkaniu się z Panem powinien pomóc.

Fotodepilacja Wrocław

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!