Szukaj
Szukaj

Bandaż kohezyjny – opinie i recenzje

Spis treści

Bandaż kohezyjny to produkt służący do zabezpieczenia i przytrzymania opatrunku bez konieczności stosowania tradycyjnych przylepców, a także do względnego unieruchamiania stawów. Jest niezwykle uniwersalny i bezpieczny dla skóry, dlatego cieszy się rosnącą popularnością zarówno wśród osób indywidualnych, jak i w placówkach medycznych. Produktem wartym wzmianki jest bandaż kohezyjny firmy yellowSPORT.

Bandaż kohezyjny yellowSPORT

Bandaż kohezyjny yellowSPORT – parametry produktu

Bandaż kohezyjny posiada wymiary 5 cm x 4,5 m, co odpowiada większości urazów. To opatrunek o właściwościach samoprzylepnych – nie posiada na swej powierzchni kleju, jednak ze względu na dużą samoprzyczepność jest w stanie długi czas pozostać na ciele. Nie przyczepia się do włosów czy skóry, lecz jedynie do swoich elementów, przez co nie powoduje dyskomfortu, np. podczas jego zdejmowania. Produkt jest:

  • hipoalergiczny – nie uczula, nie powoduje nadwrażliwości skórnych, jest dobrze tolerowany przez osoby z każdym rodzajem skóry;
  • odporny na pot, wodę i wilgoć – pod ich wpływem nie traci swoich właściwości;
  • dobrze tolerowany przez skórę – nie zawiera lateksu;
  • bardzo szybki i prosty w aplikacji, nawet dla niedoświadczonej osoby.

Jego dużą zaletą jest zapewnianie prawidłowej cyrkulacji powietrza. Dobrze trzyma się na skórze, jednak pozwala powietrzu krążyć, co jest korzystne dla procesów gojenia się ran i urazów. Bandaż kohezyjny yellowSPORT posiada charakterystyczny, żółty kolor. To idealna opcja dla miłośników nietypowych, ciekawych rozwiązań medycznych oraz dla dzieci.

Bandaż kohezyjny yellowSPORT

Bandaż kohezyjny yellowSPORT – zastosowanie

Można wyróżnić 2 podstawowe zastosowania tego produktu:

  • przy mocowaniu opatrunków;
  • celem stabilizacji stawów.

W pierwszym przypadku świetnie sprawdzi się w sytuacjach, gdy rana zlokalizowana jest na wyniosłościach ciała, przy stawach czy innych, zaokrąglonych elementach. Zwykły opatrunek może wówczas się odklejać i zsuwać, co nie ma miejsca przy bandażu kohezyjnym. Wystarczy odkazić ranę, przyłożyć do niej kawałek gazy lub innego kawałka opatrunku i zabezpieczyć bandażem kohezyjnym. Produkt można stosować zarówno w sytuacjach, gdy konieczne jest uciśnięcie rany (celem zatamowania krwawienia), jak i w sytuacjach, gdy rany wręcz nie wolno uciskać. Wystarczy odpowiednio napiąć bandaż.

Bandaż kohezyjny celem stabilizacji sprawdza się wówczas, gdy doszło do skręcenia stawów (np. stawu skokowego) lub miejsce ma niestabilność. Zwłaszcza, gdy takie sytuacje wydarzyły się, gdy nie mamy dostępu do innych rozwiązań – np. podczas górskiej wycieczki. To szybki sposób na zabezpieczenie stawu, aż do momentu wizyty u specjalisty.

Bandaż kohezyjny yellowSPORT

Pozostałe zastosowanie

Bandaż kohezyjny yellowSPORT ma znacznie więcej zastosowań. Może posłużyć również do:

  • utrzymania kaniul, drenów czy wenflonów w miejscu;
  • utrzymywania opatrunków u zwierząt – gdy weterynarz nie może założyć zwykłego opatrunku ze względu na sierść;
  • zabezpieczania stawów między kolejnymi wizytami fizjoterapeutycznymi.

To produkt, z którego mogą korzystać weterynarze, fizjoterapeuci, lekarze, pielęgniarki czy inni przedstawiciele zawodów medycznych. Jego prostota obsługi i uniwersalność sprawia, że przynajmniej jedną rolkę powinien mieć w domu każdy człowiek.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *