Szukaj
Szukaj

Dno miednicy – książka

Spis treści

Dno miednicy. Fizjologia, patologia, diagnostyka i leczenie

Autor: R. Tanzberger, A. Kuhn, G. Möbs, U. BaumgartnerDno miednicy. Fizjologia, patologia, diagnostyka i leczenie

Wydawnictwo: edra

popularnonaukowa

Data wydania: 2020

Wydanie III red. E. Saulicz

Liczba stron: 476

Język: polski

ISBN: 978-83-65373-49-6

Książka „Dno miednicy. Fizjologia, patologia, diagnostyka i leczenie” poświęcona jest tematyce mięśni dna miednicy. Na początku przedstawiana w bardzo dokładny sposób jest anatomia i fizjologia dna miednicy człowieka z podziałem na męskie i żeńskie. Jako w jednej z niewielu książek mamy dostęp do problematyki dolegliwości męskiego dna miednicy, włączając w to raka stercza, łagodne zmiany stercza, radykalną prostatektomię, a także typowe dolegliwości urologiczne. Autorzy prezentują sposoby diagnostyczne i terapeutyczne.

Część dotycząca żeńskiego dna miednicy skupia się na fizjologicznych jego zmianach w poszczególnych etapach życia, w tym również w ciąży i połogu. Przedstawiono najskuteczniejsze metody diagnostyki i leczenia problemów takich jak: nietrzymanie moczu i stolca, obniżenie narządu rodnego, zakażenia dróg moczowych, pęcherz neurogenny. Książka skupia się głównie na skutecznych ćwiczeniach treningu dna miednicy, jednak przybliżono także tematykę pessarów, elektrostymulacji, zabiegu chirurgicznego czy technik ergonomii. Poruszane zagadnienia wyjaśniono dokładnie i w przystępny sposób. To dobra pozycja zarówno dla fizjoterapeutów, położnych, lekarzy urologów i ginekologów, jak również osób niezwiązanych ze środowiskiem medycznym, ale zainteresowanych tematyką dna miednicy. Dodatkowo, na końcu książki dołączono przykłady ankiet, które można przeprowadzić z pacjentami mającymi problem z dnem miednicy.

Rozdziały

 1. Wprowadzenie.
 2. Podstawowe aspekty koncepcji terapeutycznej.
 3. Anatomia funkcjonalna.
 4. Drogi moczowe i narządy płciowe mężczyzny.
 5. Charakterystyka urologicznych chorób mężczyzn. Diagnostyka i leczenie.
 6. Dno miednicy w poszczególnych fazach życia.
 7. Ciąża, poród i połóg.
 8. Choroby i ich patofizjologia.
 9. Leczenie.
 10. Proktologia.
 11. Fizjoterapia w leczeniu nietrzymania moczu i stolca.
 12. Załączniki.

Każdy rozdział podzielono na kilkanaście podrozdziałów zwiększających czytelność całej książki. Ponadto książka zawiera dużo rycin, autentycznych zdjęć i obrazków zarówno opisujących anatomię i fizjologię, jak i przedstawiających wykonanie poszczególnych ćwiczeń.

Zainteresował Cię ten temat?

Wyżej przybliżyliśmy tematykę dna miednicy, który jest jednym z podstawowych zagadnień i pełni bardzo ważną część działu jakim jest uroginekologia. Jeżeli chcesz rozwijać się w tym temacie i wiedzieć jak prowadzić pacjentów uroginekologicznych, najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie wiedzy bezpośrednio u specjalistów, w rozszerzonym zakresie na certyfikowanych szkoleniach, gdzie uzyskuje się szczegółowe informacje o technikach fizjoterapeutycznych i ich wykorzystaniu u pacjentów.

Kod rabatowy na kurs Trening dna miednicy BeBo

Z tego względu, specjalnie dla naszych czytelników Portalu Fizjoterapeuty wynegocjowaliśmy 10% zniżki na kursy i szkolenia prowadzone przez certyfikowanych instruktorów BeBo Polska. W celu uzyskania zniżki podczas zapisów (telefonicznie lub przez stronę www.bebotrening.pl) wystarczy podać kod: FIZJOTERAPEUTY

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *