Kinesiotaping na ból pleców (odcinek piersiowy)

///Kinesiotaping na ból pleców (odcinek piersiowy)
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Kinesiotaping na ból pleców można wykonać na różne sposoby. Wykorzystanie specjalistycznych taśm do kinesiology tapingu podczas różnego rodzaju dolegliwości wspomaga wcześniej przeprowadzoną terapię i pozwala uzyskać oczekiwane efekty.

Kinesiotaping na ból pleców

Kinesiotaping – zalety i korzyści

Ze względu na to, że taśmy kinesiotaping mogą pozostawać na skorze przez kilka dni (nawet tydzień), wywierają na ciało korzyści 24 godziny na dobę. Przyśpieszają znacznie proces gojenia się urazów i stanów zapalnych. Ich elastyczność sprawia, że przylegają bezpośrednio do skóry i poruszają się wraz z ciałem podczas wykonywania ruchu. Dodatkowo wspomagają mięśnie podczas pracy i redukują ból związany z kontuzją, wpływając na lepszą stabilizację osłabionej okolicy ciała.

Kinesiotaping na ból pleców

Zastosowany kinesiotaping na ból pleców, po uprzednim zdiagnozowaniu (przeprowadzeniu odpowiednich testów funkcjonalnych, w celu znalezienia przyczyny) i zastosowaniu nakierowanej fizjoterapii, daje bardzo dobre efekty.

Na poniższym filmie fizjoterapeuta Paweł z Centrum Fizjoterapeuty pokazuje jeden ze sposobów oklejania plastrami kinesiotaping na ból pleców w odcinku piersiowym kręgosłupa. W tym przypadku wykorzystana została technika oklejania mięśniowego oraz więzadłowego.

Wykonanie

1. Odmierzamy długość plastrów kinesiotaping potrzebnych do wykonania aplikacji. Niezbędne będą:

Fotodepilacja Wrocław
  • 2 x takie same długości plastrów (wzdłuż kręgosłupa)
  • 1 x plaster (krótszy, w poprzek kręgosłupa)

2. Oklejanie zaczynamy od przyklejenia bazy na mięśniu prostownik grzbietu. Następnie pacjent wykonuje lekki skłon w przód, delikatnie rozciągając mięśnie (do granicy bólowej). Praktycznie bez napięcia przyklejamy taśmę kinesiotaping. Koniec (druga baza) bez żadnego napięcia.

3. Po tej czynności kilkukrotnie przecieramy plaster, aby aktywować klej w celu lepszego przylegania do skóry.

4. Drugi plaster przyklejamy analogicznie (jak punkt 2) po drugiej stronie kręgosłupa.

5. Po wcześniejszym ustaleniu miejsca największego bólu, poziomo naklejamy trzecią taśmę kinesiotaping (technika więzadłowa).

6. Po aplikacji pocieramy plaster w celu aktywowania kleju i zwiększenia jego przylegania.

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław
Autor: |2018-03-23T17:35:38+00:0029 Wrzesień, 2017|Kategorie: Kinesiotaping|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!