Sklep Spirulina

Kinesiotaping na ból pleców można wykonać na różne sposoby. Wykorzystanie specjalistycznych taśm do kinesiology tapingu podczas różnego rodzaju dolegliwości wspomaga wcześniej przeprowadzoną terapię i pozwala uzyskać oczekiwane efekty.

Kinesiotaping na ból pleców

Kinesiotaping – zalety i korzyści

Ze względu na to, że taśmy kinesiotaping mogą pozostawać na skorze przez kilka dni (nawet tydzień), wywierają na ciało korzyści 24 godziny na dobę. Przyśpieszają znacznie proces gojenia się urazów i stanów zapalnych. Ich elastyczność sprawia, że przylegają bezpośrednio do skóry i poruszają się wraz z ciałem podczas wykonywania ruchu. Dodatkowo wspomagają mięśnie podczas pracy i redukują ból związany z kontuzją, wpływając na lepszą stabilizację osłabionej okolicy ciała.

Kinesiotaping na ból pleców

Zastosowany kinesiotaping na ból pleców, po uprzednim zdiagnozowaniu (przeprowadzeniu odpowiednich testów funkcjonalnych, w celu znalezienia przyczyny) i zastosowaniu nakierowanej fizjoterapii, daje bardzo dobre efekty.

Na poniższym filmie fizjoterapeuta Paweł z Centrum Fizjoterapeuty pokazuje jeden ze sposobów oklejania plastrami kinesiotaping na ból pleców w odcinku piersiowym kręgosłupa. W tym przypadku wykorzystana została technika oklejania mięśniowego oraz więzadłowego.

Wykonanie

1. Odmierzamy długość plastrów kinesiotaping potrzebnych do wykonania aplikacji. Niezbędne będą:

  • 2 x takie same długości plastrów (wzdłuż kręgosłupa)
  • 1 x plaster (krótszy, w poprzek kręgosłupa)

2. Oklejanie zaczynamy od przyklejenia bazy na mięśniu prostownik grzbietu. Następnie pacjent wykonuje lekki skłon w przód, delikatnie rozciągając mięśnie (do granicy bólowej). Praktycznie bez napięcia przyklejamy taśmę kinesiotaping. Koniec (druga baza) bez żadnego napięcia.

3. Po tej czynności kilkukrotnie przecieramy plaster, aby aktywować klej w celu lepszego przylegania do skóry.

4. Drugi plaster przyklejamy analogicznie (jak punkt 2) po drugiej stronie kręgosłupa.

5. Po wcześniejszym ustaleniu miejsca największego bólu, poziomo naklejamy trzecią taśmę kinesiotaping (technika więzadłowa).

6. Po aplikacji pocieramy plaster w celu aktywowania kleju i zwiększenia jego przylegania.

Wyżej wymieniono jedną z najpopularniejszych i najczęściej stosowaną technikę kinesiotapingu na ból pleców. Istnieje jeszcze wiele innych sposobów i rodzajów nacięć. Jednak mimo przekazywanej przez nas wiedzy na temat kinesiotapingu, najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie jej na certyfikowanych, międzynarodowych szkoleniach gdzie uzyskuje się informacje o tym jak prawidłowo oklejać plastrami do kinesiotapingu i jakie aplikacje używać przy danym schorzeniu.

Z tego względu, specjalnie dla naszych czytelników Portalu Fizjoterapeuty wynegocjowaliśmy 10% zniżki na kursy, szkolenia i konferencje z najnowocześniejszymi metodami w Kinesio® University prowadzone przez certyfikowanych instruktorów, którzy byli szkoleni przez samego dr Kenzo Kase – wynalazcę metody kinesiotapingu. W celu uzyskania zniżki podczas zapisów na stronie kinesio.com.pl/kursy wystarczy podać kod: FIZJOTERAPEUTY

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław