Charakterystyczne ciemne plamki pojawiają się na skórze twarzy najczęściej w okresie letnim, gdy narażeni jesteśmy na nadmierne promieniowanie słoneczne. Część powierzchniowych przebarwień znika samoistnie, inne zostają i mogą utrzymywać się nawet przez całe życie, jeśli nic z nimi nie zrobimy. Rozwiązaniem jest zabieg usuwania przebarwień laserem pikosekundowym. Dlaczego jest to taka wyjątkowa metoda? Wyjaśniamy.
Zalety lasera pikosekundowego
Lasery pikosekundowe to najnowocześniejsze lasery używane obecnie w medycynie estetycznej. Charakteryzują się wysoką mocą i krótkim czasem trwania impulsu, dzięki czemu doskonale radzą sobie z usuwaniem różnego rodzaju niedoskonałości skórnych. Wśród zalet lasera pikosekundowego należy podkreślić:
- wszechstronne zastosowanie w leczeniu skóry – można go zastosować zarówno do usuwania przebarwień, jak i tatuażu, makijażu permanentnego, blizn czy zmarszczek;
- mało inwazyjne działanie dzięki działaniu mechanicznemu, a nie termicznemu;
- szybsze rezultaty przy mniejszej liczbie zabiegów w porównaniu z laserami starszej generacji;
- korzystny wpływ na rewitalizację skóry;
- krótki czas rekonwalescencji;
- niskie ryzyko skutków ubocznych, takich jak przebarwienia pozapalne.
Na czym polega laserowe usuwanie przebarwień?
Przebarwienia to częsty defekt estetyczny, który pojawia się na najbardziej eksponowanych na słońce częściach ciała. Są one konsekwencją nadmiernego gromadzenia melaniny (barwnika skóry). Laser umożliwia ich całkowite usunięcie. Pierwszym krokiem jest odbycie konsultacji estetycznej, podczas której lekarz musi wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu oraz dobrać odpowiedni laser do usuwania przebarwień. Eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie podkreślają zalety technologii pikosekundowej i polecają ją swoim pacjentom.
Dzięki zastosowaniu lasera pikosekundowego o odpowiedniej długości fali możliwe jest efektywne usuwanie przebarwień. Zabieg nie wymaga znieczulenia, chociaż można je zastosować, jeśli zachodzi taka potrzeba. Podczas zabiegu skóra chłodzona jest też strumieniem zimnego powietrza. Laserowe usuwanie przebarwień przeprowadzane jest przez lekarza medycyny estetycznej.
Według specjalistów laserowe usuwanie przebarwień to najskuteczniejsza metoda usuwania łagodnych zmian barwnikowych skóry. Specjalista przesuwa delikatnie głowicą lasera po miejscach, w których znajdują się przebarwienia. Pikosekundowy impuls energii dociera do skóry i zostaje pochłonięty przez barwnik zawarty w zmianie pigmentacyjnej. Na skutek działania lasera pikosekundowego dochodzi do wytworzenia energii kinetycznej, która powoduje rozbicie nadmiaru barwnika na drobny pył, który zostaje wychwycony przez układ limfatyczny i wyeliminowany z organizmu. W ciągu 3–4 tygodni dochodzi do redukcji lub całkowitego wchłonięcia przebarwienia.
Jak długo utrzymują się efekty usuwania przebarwień laserem?
Efekty laserowego usuwania przebarwień pojawiają się w ciągu kilku tygodni i utrzymują się, dopóki skóra nie zostanie ponownie narażona na niekorzystne czynniki zaburzające wytwarzanie melaniny. Skuteczność zabiegu zależy więc od późniejszej pielęgnacji i stylu życia. Unikanie czynników, które mogą nasilać powstawanie przebarwień, pozwoli cieszyć się nieskazitelną cerą przez długi czas. Aby uniknąć plam na skórze, trzeba przede wszystkim pamiętać o fotoprotekcji. Podstawą pielęgnacji u osób zmagających się z przebarwieniami są kremy z filtrem przeciw promieniowaniu UVA i UVB.
W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/
Artykuł sponsorowany