Szukaj
Szukaj

Powikłania w cukrzycy – jak im zapobiegać?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Cukrzyca typu drugiego bywa określana mianem choroby cywilizacyjnej. Nie ma się temu co dziwić, bo cierpi na nią coraz więcej osób. Najczęściej zapadają na nią osoby prowadzące siedzący tryb życia i niewłaściwie się odżywiający. Niestety, cukrzyca może prowadzić do wielu groźnych dla zdrowia i życia powikłań. Na szczęście, można zmniejszyć ryzyko owych powikłań dzięki odpowiedniemu postępowaniu. Pomocny może okazać się między innymi kwas alfa liponowy.

Powikłania w cukrzycy - jak im zapobiegać?

Jak może pomóc cukrzykom kwas alfa liponowy?

Jeżeli borykamy się z cukrzycą typu drugiego, powinniśmy rozważyć suplementację substancji o nazwie kwas alfa liponowy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zwiększa on wrażliwość naszej trzustki na insulinę. Jest więc w stanie poprawiać insulinowrażliwość. Dzięki temu, skutecznie można obniżyć zbyt wysoki poziom glukozy we krwi. Z tym zaś najczęściej mają problem osoby cierpiące na cukrzycę typu drugiego. Jeżeli wysoki poziom glukozy będzie utrzymywał się przez długi okres czasu, najpewniej dojdzie do rozwoju groźnych dla naszego zdrowia oraz życia powikłań. Ważne jest jednak to, aby kwas alfa liponowy suplementować systematycznie, bo w przeciwnym razie efektów po prostu nie będzie.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i stosowanie się do zaleceń lekarskich

Jeżeli pragniemy ustrzec się powikłań cukrzycy, musimy pamiętać o tym, że podstawową metodą walki z tą chorobą jest odpowiedni tryb życia. Należy więc dbać o dietę z niskim indeksem glikemicznym. Nie powinny znajdować się w niej żadne produkty o wysokim stopniu przetworzenia. W prewencji powikłań cukrzycowych ważną rolę odgrywa również systematyczna aktywność fizyczna. Najlepiej sprawdzą się sporty cardio. Doprowadzą one do zwiększenia wrażliwości komórek na insulinę. Nie powinniśmy także zapominać o stosowaniu się do zaleceń lekarskich. Chorzy na cukrzycę muszą pozostawać pod stałą kontrolą lekarza diabetologa. Ważne są codzienne pomiary cukru we krwi. Dzięki temu będziemy mogli ocenić, czy dieta i zalecone leki skutkują.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeżeli pragniemy ustrzec się groźnych powikłań cukrzycy typu drugiego, musimy również pamiętać o wykonywaniu badań kontrolnych. W ten sposób będziemy mogli kontrolować stan swojego organizmu. Przydatne mogą okazać się zarówno badania laboratoryjne, jak i obrazowe. Pamiętajmy jednak o tym, że wszelkie testy powinny być interpretowane przez lekarza prowadzącego.
Samodzielna interpretacja może bowiem doprowadzić nas do błędnych wniosków. Każdy, kto pragnie uniknąć powikłań cukrzycy, musi dbać także o swoją psychikę. W przeciwnym bowiem razie, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że dojdzie do powikłań. W celu redukcji stresu należy uprawiać jogę, medytację bądź po prostu spacerować. Tak naprawdę, każde rozwiązanie będzie dobre, jeśli przyniesie nam ulgę. Wskazana jest także cierpliwość oraz wyrozumiałość. Efekty walki z nadmiernym napięciem emocjonalnym nie pojawią się natychmiast. Na początku, walka ze stresem może być nawet bezowocna i jest to całkowicie normalne.

Artykuł sponsorowany

Patronite
Patronite

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *