Szukaj
Szukaj

Jak wygląda konsultacja lekarska online? To musisz wiedzieć!

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

W dzisiejszych czasach ogromną popularnością cieszą się konsultacje lekarskie online, które pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale i pieniądze. Osoby, które wcześniej nie miały styczności z taką formą pomocy medycznej, zastanawiają się, na czym ona polega. Dowiedz się tego z poniższego artykułu!

Jak wygląda konsultacja lekarska online? To musisz wiedzieć!

Jeśli z powodu stanu zdrowia lub innych czynników nie chcesz bądź nie możesz wyjść z domu, a potrzebujesz porady lekarskiej, skorzystaj z oferty portalu PlusRecepta – konsultacje lekarskie online to tylko jedna z wielu propozycji świadczenia usług medycznych. Na czym polega konsultacja lekarska online i jak się do niej przygotować? Przekonaj się!

Jak wygląda konsultacja lekarska online?

Nie należy mylić konsultacji lekarskiej online z poradą telefoniczną. Konsultacja online może mieć 2 formy – wideokonsultacji (wówczas można porozmawiać z lekarzem przez kamerkę np. w laptopie, a zaletą jest możliwość pokazania mu choćby niepokojących zmian skórnych) oraz kontakt za pośrednictwem portali świadczących usługi medyczne.

W drugim przypadku warto korzystać z portalu PlusRecepta, który umożliwia szybkie uzyskanie recepty na potrzebne leki. Wystarczy, że wybierzesz dolegliwość z dostępnej bazy, a następnie lek, który chcesz otrzymać, np. ketonal. Lekarz skontaktuje się z Tobą i przeprowadzi rozmowę, na podstawie której wypisze leki lub dobierze inne. Istnieje możliwość uzyskania recepty bez kontaktu z lekarzem – wypełnij ankietę zdrowotną online i poczekaj, aż zostanie przeanalizowana przez lekarza, który następnie wypisze receptę.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak przygotować się do konsultacji lekarskiej online?

Jeśli planujesz konsultację, w przebiegu której odbędzie się rozmowa z lekarzem, warto odpowiednio się do tego przygotować. Dla ułatwienia możesz wypisać na kartce występujące objawy lub dolegliwości, które niepokoją Cię najbardziej. Zastanów się, jak długo już trwają i co mogło je spowodować. Lekarz może zapytać Cię o choroby występujące w rodzinie oraz o przyjmowane już leki – zwłaszcza w przypadku chorób przewlekłych.

Jeśli posiadasz wyniki badań laboratoryjnych, przygotuj je. Być może będziesz musiał podyktować specjaliście widniejące tam informacje, aby móc zostać precyzyjniej zdiagnozowanym. Połóż przed sobą kartę i długopis, aby móc zapisywać zalecenia lekarza lub jego odpowiedzi na najważniejsze, nurtujące Cię pytania.

Kiedy skorzystać z konsultacji lekarskiej online?

Konsultacja lekarska online jest niezwykle wygodną formą usług medycznych. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby móc z niej skorzystać. To rozwiązanie idealne dla każdego, kto zmaga się z problemami przewlekłymi i nie wymaga już szczegółowej diagnozy, ponieważ dokładnie wie, co mu dolega. Oczekuje wówczas rutynowej kontroli oraz przedłużenia stosowanych leków, do czego w zupełności wystarczają konsultacje online.

To także rozwiązanie dla osób, które wskutek grypy czy innej infekcji nie są w stanie wyjść z domu. Niekiedy gorączka czy dreszcze są tak intensywne, że najlepiej pozostać w łóżku i nie narażać dodatkowo innych osób w miejscach publicznych.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *