Szukaj
Szukaj

Jak rozpocząć pracę we Francji jako fizjoterapeuta?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Francuskie społeczeństwo od kilku lat się starzeje, podobnie jak wiele innych europejskich narodów. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabierają zmiany zachodzące na rynku, które są związane ze zwiększonym zapotrzebowaniem na personel medyczny. Jednym z coraz popularniejszych zawodów we Francji staje się profesja fizjoterapeuty, który za pomocą odpowiednich zabiegów i ćwiczeń przywraca pacjentom sprawność fizyczną. Jak rozpocząć pracę jako fizjoterapeuta w kraju nad Loarą i jak uzyskać zezwolenie niezbędne do wykonywania tego zawodu za granicą? Jakie korzyści wynikają z podjęcia zatrudnienia u francuskiego pracodawcy? Sprawdź!

Jak rozpocząć pracę we Francji jako fizjoterapeuta?

Praca dla fizjoterapeutów we Francji czeka. Dlaczego warto?

Jednym z krajów borykających się z niedoborem specjalistów zajmujących się leczeniem schorzeń i urazów aparatu ruchu jest Francja. Jak wspominaliśmy we wstępie, jest to spowodowane przede wszystkim postępującym procesem starzenia się społeczeństwa, szczególnie widocznym w państwach wysoko rozwiniętych. W ostatnich latach zjawisko dodatkowo przybrało na sile na skutek spadku liczby urodzeń oraz wydłużenia życia ludności.

Biorąc pod uwagę braki kadrowe we francuskich placówkach medycznych, szczególnie w zakresie fizjoterapii, pracownicy z Polski są chętnie przyjmowani. Zatrudnienie czeka na nich m.in. w szpitalach, klinikach, gabinetach rehabilitacyjnych oraz centrach rehabilitacji funkcjonalnej i placówkach termalnych. Poza atrakcyjnym wynagrodzeniem mogą oni także zyskać praktyczne doświadczenie i szanse rozwoju w międzynarodowym środowisku. Ponadto, przy umowie o pracę obowiązujący wymiar czasu pracy to tylko 35 godzin tygodniowo.

Warto zaznaczyć, że mile widziani są nie tylko fizjoterapeuci z wieloletnim stażem. Ze znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia nie będą mieli problemów także absolwenci zaraz po ukończeniu studiów. By ubiegać się o posadę, trzeba jednak sprostać kilku istotnym kryteriom, o których przeczytasz poniżej.

Jak rozpocząć pracę we Francji jako fizjoterapeuta?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc pracować we Francji?

Pełna satysfakcji, ale i wyzwań praca dla fizjoterapeutów we Francji jest dostępna po spełnieniu określonych warunków. To, co najbardziej oczywiste, to ukończenie studiów wyższych na kierunku fizjoterapia. Nauka trwa pięć lat, a w trakcie edukacji przyszli specjaliści zdobywają wiedzę z zakresu medycyny, rehabilitacji oraz działań fizjoterapeutycznych, których celem jest poprawa jakości życia pacjenta i jego sprawności. Po jej ukończeniu przyznawany jest dyplom będący przepustką do kariery zawodowej. Aby swobodnie porozumiewać się z pacjentami, bardzo ważna jest też znajomość języka francuskiego. Jeżeli masz w ręku dokument potwierdzający zdobyte kwalifikacje i znasz specjalistyczne słownictwo, praca za granicą w tak dynamicznie rozwijającej się branży, jaką jest fizjoterapia, może być tym, czego szukasz.

Patronite
Patronite

Nauka języka francuskiego

Nie da się ukryć, że na najlepsze zarobki mogą liczyć specjaliści, którzy biegle władają językiem francuskim. Praca jako fizjoterapeuta bez znajomości języka francuskiego jest niemożliwa, dlatego jeśli planujesz karierę w tym zawodzie, musisz znaleźć czas na szlifowanie umiejętności komunikacyjnych. Aby jak najlepiej przygotować się do wyjazdu, zapisz się na kurs językowy organizowany w formie lekcji online z lektorem. W trakcie zajęć oprócz języka ogólnego przyswoisz także słownictwo medyczne, niezbędne w codziennej pracy na stanowisku fizjoterapeuty.

Nostryfikacja dyplomu i inne formalności

Zanim zaczniesz rozglądać się za odpowiednią placówką medyczną we Francji, musisz jeszcze postarać się o uzyskanie zezwolenia na wykonywanie zawodu fizjoterapeuty w tym kraju. W pierwszej kolejności należy więc wszcząć procedurę nostryfikacyjną i złożyć komplet dokumentów we właściwym urzędzie. Poza dyplomem ukończenia studiów wyższych konieczne jest także przedstawienie dokumentów umożliwiających ocenę przebiegu kształcenia i czasu jego trwania oraz zaświadczeń opisujących dotychczasową pracę zawodową (jeśli już pracowałeś w zawodzie). Do kompletu dokumentów należy dołączyć zaświadczenie o niekaralności.

Jak rozpocząć pracę we Francji jako fizjoterapeuta?

Szukasz zatrudnienia jako fizjoterapeuta? Zgłoś się do agencji pracy!

Obecnie wiele krajów zmaga się z niedoborem kadry medycznej, a Francja jest jednym z nich. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto szukać zatrudnienia jako fizjoterapeuta w kraju nad Loarą. Zawód ten jest powszechnie szanowany przez społeczeństwo, a im lepsza znajomość języka francuskiego, tym atrakcyjniejsze warunki zatrudnienia można wynegocjować z pracodawcą. Jeśli obawiasz się poszukiwania pracy na własną rękę, skorzystaj z pomocy firmy działającej w obszarze rekrutacji dla rynku usług medycznych we Francji. Agencja IPF Medical już od 2014 roku pomaga polskim fizjoterapeutom podjąć pracę we Francji, gwarantując legalne i bezpieczne zatrudnienie u wiarygodnych zleceniodawców.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *