Szukaj
Szukaj

Hercoolios – zdrowa aplikacja dla dzieci

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Jeśli jesteś fizjoterapeutą zajmującym się najmłodszymi pacjentami, koniecznie poznaj Hercoolios – zdrowa aplikacja dla dzieci pomoże Ci urozmaicić proces rehabilitacji i sprawi, że będą one chętniej podejmowały się nowych, zdrowych wyzwań we własnym domu. Rozwiązanie to ma wiele zalet także dla rodziców. Co warto o nim wiedzieć?

Hercoolios – zdrowa aplikacja dla dzieci

Hercoolios – zdrowa aplikacja dla dzieci

W dzisiejszych czasach, gdy wzrosła świadomość na temat zdrowia i sprawności ruchowej, coraz więcej rodziców decyduje się na korzystanie z usług fizjoterapeutycznych. Rehabilitacja dziecięca pomaga niwelować występujące wady postawy, jak również jest nieoceniona przy rozmaitych, przewlekłych problemach zdrowotnych, zapewniając małym pacjentom kształtowanie sprawności i prawidłowy rozwój. Sporym problemem jest jednak namówienie dzieci do samodzielnych ćwiczeń w domu, a jak wiadomo, efekty rehabilitacji zależą w dużej mierze od systematyczności ćwiczeń.

Jak korzystać z aplikacji dla dzieci Hercoolios?

W tym momencie z pomocą przychodzi innowacyjna aplikacja Hercoolios. Jak ona działa? Wystarczy skorzystać ze smartfona oraz smart TV – to jedyne czego potrzebujesz. Nie musisz przeznaczać środków na dedykowane konsole czy pady. Wystarczy uruchomić aplikację, postawić telefon z aparatem skierowanym na dziecko (np. na krześle lub podpórce) i rozpocząć przygodę. Smartfon śledzi wszelkie ruchy dziecka, analizując ewentualne błędy i korygując je.

Pacjenci, realizując zadania wybranych przez siebie bohaterów, wykonują ćwiczenia zaprojektowane przez ekspertów dziedzinowych, zaś zaawansowane algorytmy śledzą poprawność ich ruchów i poczynione postępy. Gracze zdobywają kolejne trofea, co zachęca ich do kontynuacji rozgrywki.

Aplikacja Hercoolios – kiedy warto z niej skorzystać?

Szacuje się, że nawet 80% dzieci cierpi na różnego rodzaju wady postawy. Do najpopularniejszych należą m.in.:

Patronite
Patronite
  • kolana koślawe i kolana szpotawe;
  • boczne skrzywienia kręgosłupa;
  • skoliozy;
  • protrakcja barków;
  • płaskostopie;
  • klatka piersiowa kurza i klatka piersiowa lejkowata;
  • odstające łopatki.

Także nadwaga, otyłość, zaburzenia równowagi, obniżone napięcie mięśniowe i szereg innych problemów wymaga systematycznej rehabilitacji. Czas wolny dzieci współcześnie spędzają w wirtualnym świecie, a pandemia tylko pogłębiła ich przywiązanie do mniejszych i większych ekranów. Już teraz rodzice i fizjoterapeuci mogą skorzystać z nowoczesnego rozwiązania bazującego na sztucznej inteligencji, dzięki czemu ekrany będą działać korzystnie, a nie – jak do tej pory – negatywnie.

Aplikacja kierowana jest więc do rodziców, dzieci i fizjoterapeutów, którym zależy na poprawie sprawności i postawy najmłodszych pacjentów. Dzieci, korzystając z niej, czerpią ogromną radość, czego dodatkowym profitem jest wpływ ćwiczeń na zdrowie i sprawność ruchową. Aplikacja jest skutecznym, innowacyjnym uzupełnieniem procesu rehabilitacji bez względu na wiek pacjenta czy jego aktualne umiejętności fizyczne.

Zalety zdrowej aplikacji dla dzieci Hercoolios

Hercoolios to więcej niż aplikacja – to rewolucyjne narzędzie zmieniające podejście do aktywności fizycznej. Dzięki aplikacji dziecko:

  • bierze udział w fascynującej przygodzie, bawiąc się i ucząc jednocześnie;
  • wykonuje ćwiczenia zaprojektowane przez ekspertów, aby poprawić swoją kondycję i postawę ciała;
  • motywuje się do regularnej aktywności fizycznej poprzez gamifikację i zdrową rywalizację.

Z Hercooliosem korzystają wszyscy: dziecko dostaje wspaniałą i zdrową rozrywkę, a rodzic kontrolę i wsparcie przy rozwiązywaniu problemu, jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze. Korzyści obserwuje również fizjoterapeuta prowadzący dziecko. Ma on pewność, ze zalecone ćwiczenia będą wykonywane regularnie każdego dnia, co wpłynie pozytywnie na efekty rehabilitacji. Aplikacja nie ma na celu całkowitego zastąpienia fizjoterapeuty, lecz wsparcie go w swojej pracy z dziećmi.

Tutaj możesz zapisać się do grupy pilotażowej fizjoterapeutów: https://www.hercoolios.com/rehabilitanci-partnerstwo/
Tutaj możesz zapisać się do grupy pilotażowej rodziców: https://www.hercoolios.com/rodzice/

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *