Szukaj
Szukaj

Gimnastyka dla dzieci z aplikacją Hercoolios

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Gimnastyka dla dzieci z aplikacją Hercoolios to innowacyjne rozwiązanie dedykowane rodzicom, fizjoterapeutom, trenerom oraz najmłodszym pacjentom. Nierzadko odpowiednio dobrane ćwiczenia są kluczem do zachowania lub przywrócenia sprawności u dzieci. Problemem jest jednak systematyczne ich wykonywanie. Z aplikacją Hercoolios będzie to niezwykle proste i przyjemne.

Gimnastyka dla dzieci z aplikacją Hercoolios

Gimnastyka dla dzieci z aplikacją Hercoolios – kiedy warto z niej korzystać?

Gimnastyka to bardzo ważna część usprawniania najmłodszych pacjentów. Może mieć charakter zarówno prewencyjny (profilaktyczny), jak i terapeutyczny. Oczywiście w przypadku podejrzeń jakichkolwiek problemów zdrowotnych narządu ruchu lub wymagających indywidualnie dobranych ćwiczeń, pierwszym krokiem powinna być wizyta u fizjoterapeuty. Najlepiej, aby współpracował on z aplikacją Hercoolios, dzięki czemu rehabilitacja będzie w pełni kompleksowa, kontrolowana i ciekawa dla każdego dziecka, co z pewnością przełoży się na efekty leczenia. Wskazaniami do gimnastyki u dzieci są przede wszystkim:

  • wady postawy – w tym np. kolana koślawe, kolana szpotawe, skoliozy, boczne skrzywienia kręgosłupa, protrakcja barków, płaskostopie;
  • nadwaga i otyłość;
  • zaburzenia napięcia mięśniowego – obniżone napięcie mięśniowe, wzmożone napięcie mięśniowe;
  • zaburzenia równowagi i koordynacji;
  • opóźniony rozwój ruchowy w stosunku do wieku dziecka.

Gimnastyka rekomendowana jest jednak wszystkim dzieciom, także tym zdrowym. Pozwala na lepszy, ogólny rozwój cech motorycznych, poprawia wydolność organizmu oraz jest bardzo dobrą profilaktyką ewentualnych wad postawy, które w dzisiejszych czasach, w związku z siedzącym trybem życia, są niezwykle częste.

Gimnastyka dla dzieci z aplikacją Hercoolios – jak wygląda?

Aby skorzystać z aplikacji Hercoolios, należy posiadać smartfon oraz smart TV. Żadne inne urządzenia RTV nie są potrzebne. Po uruchomieniu aplikacji na telefonie należy ustawić go w taki sposób, aby kamera skierowana była na osobę ćwiczącą i w całości ją obejmowała. Można do tego posłużyć się krzesłem lub podpórką (stojakiem) pod telefon. Teraz wystarczy już tylko uruchomić wybrany zestaw ćwiczeń, adekwatnie do potrzeb organizmu i zaleceń fizjoterapeuty.

Dzieci wymagające gimnastyki, realizując zadania wybranych przez siebie postaci, wykonują odpowiednie ćwiczenia , które wesprą ich proces rehabilitacyjny. Zaawansowane algorytmy wykorzystujące w pracy sztuczną inteligencję śledzą poprawność ich ruchów i poczynione postępy. Gracze zdobywają kolejne trofea, co zachęca ich do kontynuacji rozgrywki.

Patronite
Patronite

Dzięki takiemu rozwiązaniu codzienne ćwiczenia będą dla dziecka przyjemne, skuteczne i ciekawe. Ewentualne błędy podczas ich wykonywania są na bieżąco korygowane, podobnie, jak miałoby to miejsce w trakcie osobistego spotkania z fizjoterapeutą. Nie trzeba już dłużej zastanawiać się, jak zachęcić dziecko do systematycznych ćwiczeń. Wystarczy aplikacja Hercoolios.

Jesteś fizjoterapeutą? Współpracuj z Hercoolios!

Jeśli jesteś fizjoterapeutą zajmującym się najmłodszymi pacjentami i szukasz nowoczesnych narzędzi pracy, dzięki którym efekty terapeutyczne będą jeszcze lepsze, koniecznie poznaj bliżej aplikację Hercoolios. Hercoolios wykorzystuje zaawansowaną technologię AI, umożliwiającą monitorowanie pacjentów w czasie rzeczywistym! AI powie Twojemu pacjentowi czy robi ćwiczenia poprawnie, a także zachęci do ich wykonywania. Duża dawka motywacji w postaci zdrowej rywalizacji oraz wciągających, ciekawych gier sprawią, że każdy młody pacjent z dużym zaangażowaniem podejdzie do procesu usprawniania.

Aplikacja pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, gwarantując, że ćwiczenia będą wykonywane systematycznie. Jednocześnie jako fizjoterapeuta masz pewność, że każde ćwiczenie zostanie wykonane poprawnie, w pełni dobrze technicznie. W panelu zobaczysz oceny Twojego podopiecznego i film na którym możesz zweryfikować osobiście wykonanie. Już niedługo sztuczna inteligencja na stałe zawita to współczesnej medycyny, a Ty przy pomocy chata będziesz w stałym kontakcie ze swoimi pacjentami dając im wskazówki. Wykorzystaj ten fakt i ciesz się korzyściami, jakie oferuje.

Tutaj możesz zapisać się do grupy pilotażowej: https://www.hercoolios.com/rehabilitanci-partnerstwo/

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *