Szukaj
Szukaj

Czym jest masaż na sucho?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Szczotkowania ciała jest coraz popularniejszą czynnością, dzięki której można uzyskać niesamowite efekty. Wystarczy, że postawisz na regularne wykonywanie zabiegu w zaciszu własnej łazienki, by z czasem zaobserwować pierwsze efekty w postaci wygładzonej skóry z wyraźnie zmniejszonym cellulitem. W poniższym artykule znajdują się informacje dotyczące masażu na sucho, z którego zastosowaniem wiąże się wiele niesamowitych korzyści.

Czym jest masaż na sucho?

Jak wykonać masaż na sucho? Praktyczne wskazówki

Szczotkowanie ciała na sucho to świetne rozwiązanie pozwalające na pozbycie się martwego naskórka, ujędrnienie skóry, a także zadbanie o jej gładkość i piękny wygląd. Pierwszym krokiem, który należy wykonać przed wprowadzeniem czynności do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej, jest inwestycja w dobrej jakości szczotkę do masażu. To niezbędne akcesorium, bez którego trudno wyobrazić sobie przeprowadzenie domowego zabiegu. Jeśli zależy Ci, by masaż przyniósł efektowne rezultaty, musisz pamiętać, że szczotkowanie ciała na sucho powinno odbywać się w kierunku serca.

Czynność warto rozpocząć od stóp oraz łydek, a następnie stopniowo przechodzić w górę, uwzględniając wszystkie partie ciała. Uda oraz pośladki są obszarami, którym warto poświęcić większą ilość czasu, natomiast w przypadku brzucha należy pamiętać, aby ruchy były wykonywane od spojenia łonowego w górę. Końcowym etapem jest szczotkowanie rąk, jak i ramion, rozpoczynając masaż od nadgarstków i stopniowo zmierzając ku górze.

Masaż na sucho – zalety jego wykonywania

Rezultaty szczotkowania ciała na sucho mogą okazać naprawdę wyjątkowe. To niezwykła metoda dbania o wygląd swojej skóry, na którą decyduje się coraz więcej osób. Szeroki wybór szczotek do masażu na sucho sprawia, że zabieg możesz przeprowadzić w domowym zaciszu, co zapewnia komfort i jest niezwykle prostym zadaniem, na które nie trzeba poświęcać nadmiernej ilości czasu.

Wśród zalet wykonywania masażu na sucho można wymienić pozbycie się martwego naskórka, by przyspieszyć jego odnowę oraz regenerację. Dzięki temu skóra staje się jędrna, napięta, a także gładka. Kolejnym argumentem przemawiającym za wprowadzeniem czynności do swojej codzienności, jest pobudzenie krążenia krwi oraz limfy, co sprawia, że naczynia pracują lepiej, a wszelkie obrzęki zostają zniwelowane.

Co więcej, szczotkowanie na sucho przyczynia się do poprawy wyglądu starych rozstępów, jak i zapobiega tworzeniu się nowych. Zabieg ma również niebagatelne znaczenie w przypadku cellulitu, który przy systematycznych działaniach staje się mniej widoczny.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Masaż na sucho to także świetny sposób na relaks, co jest wynikiem rozluźnienia mięśni, pozbywając się uczucia ich napięcia, szczególnie w okolicach karku czy szyi.

Jak wybrać szczotkę do masażu?

Wybór szczotki do masażu na sucho nie musi być skomplikowaną czynnością, jeśli pod uwagę weźmiesz kilka istotnych detali. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w akcesorium o starannym wykonaniu, które będzie odznaczało się trwałością i odpornością na uszkodzenia. Dzięki temu nie będzie trzeba obawiać się o jego pęknięcie czy szybkie wypadnięcie włosia. Na rynku dostępne są zarówno szczotki z włosiem naturalnym, jak i sztucznym, a wybór konkretnej uzależniony jest od Twoich preferencji, a także od rodzaju skóry.

Niebagatelne znaczenie ma również obudowa produktu, która zazwyczaj wykonana jest z trwałego materiału, jakim jest drewno. Pamiętaj jednak, by nie stosować jej podczas kąpieli, ponieważ pod wpływem wilgoci tworzywo może się wybrzuszyć, a nawet rozwarstwić.

Czym jest masaż na sucho? Podsumowanie artykułu

Szczotkowanie ciała na sucho to niezwykle skuteczna czynność, którą możesz wykonać w zaciszu własnej łazienki. Zabieg w skuteczny sposób pozwala pozbyć się martwego naskórka, tym samym przyspieszając odnowę skóry, dzięki czemu ciało staje się jędrne oraz gładkie. Stosowanie dobrej jakości szczotki może ograniczyć potrzebę używana peelingów do ciała, co w efekcie wpłynie na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy.

Więcej sprawdzonych produktów na sklep.bebio.pl

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *