Szukaj
Szukaj

Co naprawdę działa na cellulit? TOP 5 zabiegów

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Cellulit to problem, który dotyka ogromnej ilości kobiet. Niestety, nawet utrzymując niemal idealną dietę oraz ćwicząc regularnie, nie można całkowicie wykluczyć tego, że się pojawi. Na szczęście wcale nie trzeba godzić się na to, by pomarańczowa skórka pokrywała nasze uda, pośladki czy brzuch. Jakie zabiegi medycyny estetycznej są najchętniej wykorzystywane w terapii cellulitu?

Co naprawdę działa na cellulit? TOP 5 zabiegów

HIFU

HIFU jest zabiegiem, który doskonale sprawdza się w leczeniu cellulitu. Dobrze wykonany może także ograniczać ilość miejscowo odkładającej się tkanki tłuszczowej. HIFU wykorzystuje technologię ultradźwięków o wysoce skoncentrowanym natężeniu. Podczas zabiegu używa się specjalnej głowicy, umożliwiającej wykonanie serii mikronakłuć – dzięki temu możliwe jest ominięcie powierzchownych warstw naskórka i dotarcie do miejsc, które pokrywa pomarańczowa skórka. HIFU wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową i likwiduje zrosty podskórne, które są odpowiedzialne za powstawanie cellulitu. Nie wymaga specjalnego przygotowania ani zachowania okresu rekonwalescencji.

Lipomasaż – sposób na cellulit i nierówności skóry

Lipomasaż to taka technika masażu, której nie wykonuje się u masażysty. Podczas zabiegu pacjent zostaje ubrany w specjalny kombinezon. Jego zadaniem jest ochrona tkanek oraz zapobieganie ich przyklejaniu się do głowicy urządzenia. Głowice poruszając się, pobudzają układ krążenia i limfatyczny. Wykorzystują do tego podciśnienie i ruchy, których charakter zależy od wybranego przez specjalistę programu. Zabieg można łączyć z innymi i powtarzać regularnie, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Liposukcja laserowa

Liposukcję laserową wykonuje się przy pomocy specjalnego endolasera. Generuje on wiązki o długości fali nawet 1440 nm, co pozwala dotrzeć bezpośrednio do źródła problemu. W jaki sposób to działa? Laser:

  • wygładza skórę, usuwając włókniste przegrody łącznotkankowe,
  • rozrzedza tkankę tłuszczową, by ułatwić jej usunięcie przez układ limfatyczny,
  • podgrzewa tkanki, prowadząc do ich obkurczenia i stymulując syntezę nowych włókien kolagenowych.

Podczas zabiegu wymagane jest wykonanie niewielkiego nakłucia, przez które zostanie wprowadzony światłowód emitujący wiązkę lasera. Liposukcję laserową, oprócz terapii cellulitu, wykorzystuje się także w celu zmniejszenia widoczności blizn, rozstępów, zredukowania tkanki tłuszczowej czy wiotkości skóry.

Patronite
Patronite

Radiofrekwencja podskórna

Radiofrekwencja podskórna to najnowocześniejsza metoda zastosowania fal radiowych RF w kosmetologii i medycynie estetycznej. Polega na obkurczeniu włókien kolagenowych w danym miejscu na ciele. To wysyła organizmowi sygnał o tym, że należy naprawić powstałe uszkodzenia, wytworzyć nowe włókna kolagenowe i przystąpić do intensywnej przebudowy tkanek.

Podczas zabiegu poprawia się także metabolizm i krążenie, a komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniom i zostają wydalone z organizmu, co sprawia, że możliwe są wielokierunkowe działania – te skoncentrowane zarówno na usuwaniu tkanki tłuszczowej, jak i remodelingu skóry. Jak odbywa się radiofrekwencja podskórna? Energię dostarcza się pod skórę przy pomocy cienkiej kaniuli wraz z mikrosondą, która ją wytwarza. Zabieg jest wykorzystywany także w terapii rozstępów, wiotkiej skóry czy przebarwień.

Mikrofale Coolwaves

Mikrofale Coolwaves to prawdziwy hit w medycynie estetycznej! Wykonuje się go (podobnie jak wszystkie pozostałe opisane zabiegi) w Bieńkowscy Clinic z oddziałami w Bydgoszczy i Częstochowie. Fale umożliwiają niezwykle precyzyjne dotarcie do miejsca, które zostanie wskazane przez pacjenta jako problematyczne. 80% fal emitowanych przez głowice wykorzystywane do zabiegu doprowadza do uszkodzeń komórek tłuszczowych, a pozostałe 20% wywołuje powierzchowny efekt termiczny, obkurczający tkanki. Urządzenie zabiegowe można ustawiać tak, aby emitowało fale na różne głębokości pod skórą, co pozwala modelować ciało i redukować cellulit. Podczas zabiegu odczuwa się jedynie ciepło, a specjalny system chłodzenia zapewnia niezwykły komfort.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *