Szukaj
Szukaj

3 pytania, które warto zadać przed zakupem suplementów na odchudzanie

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Poniżej przedstawiamy 3 pytania, które warto zadać przed zakupem suplementów na odchudzanie, ponieważ decyzja o suplementowaniu czegokolwiek nie powinna być podejmowana pochopnie. 

Zobacz również: 10 rzeczy, które musisz przestać robić, żeby schudnąć.

Suplementy na odchudzanie

Czy chcesz zacząć przyjmować suplementy diety na odchudzanie? Tabletki na odchudzanie brzmią jak świetny pomysł. Każda odchudzająca się osoba chce zrzucić kilogramy jak najszybciej, bez restrykcyjnych diet i morderczych ćwiczeń. Jednak należy pamiętać, że wiele suplementów diety na odchudzanie obiecuje więcej niż może w rzeczywistości zaoferować. Skąd więc wiadomo, który produkt wybrać?

Przed zakupem jakiegokolwiek suplementu upewnij się, że jest on bezpieczny. Skonsultuj się z lekarzem, farmaceutą lub dyplomowanym dietetykiem. Zapoznajmy się więc z odpowiedziami na trzy ważne pytania, na które powinieneś znać odpowiedź przed zakupem suplementów diety.

na odchudzanie

 

Co należy wiedzieć przed kupnem suplementu?

Przede wszystkim należy zdecydować się na jak najbardziej naturalny suplement. Nie należy przyjmować wielu różnych rodzajów, ponieważ „jest to modne”, lecz wybrać taki, który rzeczywiście będzie spełniał wymagania danej osoby.

Zobacz również: Acai – jagody o szerokich właściwościach.

Ile schudnę przyjmując te kapsułki?

Mówi się, że wiele suplementów na odchudzanie zwiększa przemianę materii (przyspiesza metabolizm). Mówi się też, że niektóre z nich pomagają spalić więcej tłuszczu. W wielu przypadkach producenci niekoniecznie kłamią kiedy składają te obietnice. Jednak to czego nie mówią to jak dużo tłuszczu zostanie spalone i jak to wpływa na metabolizm. W wielu przypadkach suplementy diety na odchudzanie przynoszą niewielkie korzyści.

Patronite
Patronite

Dużo firm podpiera się tym, że przyjmowanie ich kapsułek na odchudzanie zostało potwierdzone badaniami. Jednak zdarza się, że nie zawsze badania odwołują się do rzeczywistości, a konsument jest przekonany, że zostało to przecież udowodnione naukowo. Na przykład, niektóre produkty odchudzające wykazały utratę masy ciała w niewielkiej ilości w bardzo ograniczonych warunkach laboratoryjnych. Jednak ich badania i uzyskane wyniki pozwalają tym firmom legalnie ogłaszać, że ich kapsułki na odchudzanie powodują utratę wagi. Nie znaczy to jednak, że produkt ten pomoże zrzucić niesamowicie dużą ilość kilogramów w trakcie jego przyjmowania.

Co się stanie gdy odstawię i przestanę przyjmować te suplementy?

Niektóre suplementy na odchudzanie posiadają w swoim składzie kofeinę lub inne składniki, które sprawiają, że organizm jest pobudzony w ciągu dnia. Inne z kolei zawierają termogeniki, czyli substancje przyspieszające spalanie tłuszczu i wzmagające przemianę materii. Nawet jeżeli te suplementy, które reklamują zapewniają korzyści, to możesz napotkać na problemy kiedy przestaniesz je przyjmować.

Jeśli Twój organizm przyzwyczai się do kapsułek, to po ich odstawieniu możesz czuć się osłabiony i senny. A co robi większość ludzi kiedy czują, że są osłabieni? Jedzą. Może to więc spowodować powrót niechcianych kilogramów. Jeżeli jesteś jak większość osób odchudzających się to możesz w takiej sytuacji więcej przybrać niż stracić.

Jaki jest całkowity koszt odchudzania z tymi kapsułkami?

Dobre suplementy na odchudzanie nie są tanie. Wiele z nich wymaga przyjmowania więcej niż jedną tabletkę dziennie w cenie od około 75 do 150 zł miesięcznie. Od zobaczenia pierwszych korzyści (jeżeli wystąpią) do osiągnięcia zamierzonych celów jakim jest upragniona waga, koszt może być więc znaczny.

Przykładowo, gdy chcesz przez 6 miesięcy przyjmować kapsułki na odchudzanie w opakowaniu, które kosztuje 100 zł i wystarcza na 2 miesiące, koszty sięgną 300 zł. To dużo pieniędzy jednak nie ma co się oszukiwać, na tańsze suplementy do odchudzania nie powinno się nawet zwracać uwagi, gdy zależy nam również na zdrowiu. Warto też pomyśleć o wizycie u dietetyka, który ułoży odpowiedni plan żywieniowy, a także zacząć uprawiać sport czy zapisać się na siłownię.

Jeżeli myślisz o zakupie suplementów diety na odchudzanie, zbierz najpierw powyższe fakty. Pamiętaj również aby ignorować wszystkie te głośne reklamy na temat środków odchudzających. Jeżeli masz wątpliwości dotyczące danego suplementu diety na odchudzanie, zdobądź na jego temat jak najwięcej informacji. Korzystaj ze stron Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aby sprawdzić czy dany suplement został zgłoszony w celu wprowadzenia go do sprzedaży, a także z organizacji non-profit, które mają na celu wspieranie publicznego i prywatnego dobra.

Zobacz również: Dlaczego trudno schudnąć.Polecane produkty:
Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

2 odpowiedzi

  1. Właśnie z tym samym przypadkiem spotkałem się kupując suplementy z kurkuminą producenci nie podają jaki jest stopień wchłaniania substancji czynnej do organizmu, a jeżeli już to sa to odpowiedzi typu 8 razy więcej niż zwykła kurkuma . Ale nie poddaje się, ciągle szukam produktu który posiadałby zwiększona wchłanialność kurkuminy

    1. Ja widziałam jakieś wyniki badań , które były przeprowadzane na suplementach z kurkuminą i badanych było chyba 5 produktów , cur.com swansona , Curc. Now , chyba kenay i jeszcze jakieś 2 produkty zagraniczne . No i niestety te nasze suplementy przy tych zagranicznych to kropla w morzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *