Złamanie barku – rokowania

//Złamanie barku – rokowania
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam serdecznie,
mam pytanko i mam nadzieję, ze mogę na Państwa liczyć. Jestem po operacji po złamaniu barku. Mam wstawioną płytkę na kości. Obecnie 3 miesiące po zabiegu podnoszę rękę do boku tak na kąt 125-150 stopni. Lekarz zasugerował usunięcie płyty w przyszłym roku jeżeli by mi przeszkadzała. Jednak uznał, że zasięg raczej się już nie zmieni. Czy jest możliwe bym mimo płyty na kości zdołała unieść rękę całkowicie pionowo ponad głowę? Chciałabym uniknąć operacji tym bardziej, że szanse na “taki gest” są małe.

Pozdrawiam
Michalina

Odpowiedź

Pani Michalino,
proszę zasięgnąć opinii u innego lekarza dla pewności, a w międzyczasie skorzystać z dobrej rehabilitacji. Fizjoterapeuta po dokładnym badaniu funkcjonalnym (np. rodzaju oporu w stawie) możliwe, że będzie mógł powiedzieć jak bark rokuje. Oznacza to, że jeżeli nie spróbuje się rehabilitacji, to nic nie da powiedzieć się czy poprawa zakresu ruchu będzie możliwa czy też nie. Niejednokrotnie ma miejsce sytuacja, że obraz diagnostyki obrazowej nie pokrywa się z faktycznym stanem funkcjonalnym pacjenta.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki