Szukaj
Szukaj

Rowery elektryczne – opinie i recenzje

Spis treści

Rowery elektryczne są coraz częściej wybierane, aby wprowadzić do swojego życia wygodną aktywność fizyczną. Można z nich korzystać zarówno w sposób tradycyjny, napędzając je siłą mięśni nóg, jak również uruchamiając wspomaganie dla kół. Dzięki niemu pedałowanie, nawet pod górkę, jest banalnie proste i komfortowe. Parametry (zarówno poziom wspomagania, jak i wysokość siodełka czy kierownicy) można indywidualnie zmieniać.

Rowery elektryczne

Rower elektryczny górski Funbike

Cechami charakterystycznymi tego roweru elektrycznego FUNBIKE E-POWER 5.0 są 2 duże koła oraz stabilna rama. Zwiększa to wygodę użytkownika i zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Bateria umieszczona na ramie nie wymaga częstego ładowania i nie wpływa negatywnie na efekt wizualny. Rower mimo silniczka pracuje cicho. Do kierownicy przytwierdzono niewielki ekran, na którym wyświetlają się najważniejsze informacje, między innymi poziom wspomagania oraz ilość przebytych kilometrów. Użytkownik posiada 6 poziomów wspomagania do wyboru, z każdym kolejnym wkłada w pedałowanie mniej wysiłku, a rower jedzie szybciej.

Jest to model uniwersalny, idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Sportowy wygląd w połączeniu ze wspomaganiem i grubszymi oponami sprawia, że rower nada się na dalsze, bardziej wymagające trasy. Hamulce umieszczono na kierownicy – wszystkie najważniejsze elementy znajdują się na wyciągnięcie ręki. Ułatwia to użytkowanie i umożliwia cieszenie się z jazdy.

Rower elektryczny FunBike górski

Rower elektryczny miejski Funbike

Rower elektryczny FUNBIKE E-COMPACT 2.0 jest zwinny i niewielki. Dobrze sprawdzi się w sytuacjach, gdy musimy przechowywać go na niewielkich przestrzeniach. Mimo tego w zupełności spełnia swoje funkcje. Tak jak poprzednik posiada elektryczne wspomaganie oraz ekran na kierownicy. Również tutaj wybór 6 poziomów sprawia, że każdy dopasuje go indywidualnie do własnych preferencji. Koła są znacznie mniejsze, przez co jazda nie jest do końca komfortowa na nierównym podłożu. Z powodu ich wielkości wspomaganie jest nieco słabsze niż w przypadku poprzedniego roweru. Atutem jest obecność bagażnika nad tylnym kołem.

Znacznie lepiej sprawdzi się do aktywności rekreacyjnej niż typowo sportowej. Także w tym modelu hamulce umieszczono na kierownicy. Działają one bardzo płynnie i szybko, zapewniając bezpieczeństwo jazdy. Choć wspomaganie jest odrobinę słabsze, rower spełnia swoje zadanie umożliwiając wjazd pod górkę, niewymagając konieczności silnego pedałowania.

Rower elektryczny miejski FunBike

Rowery elektryczne Funbike – podsumowanie

Rower elektryczny jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce mieć możliwość płynniejszej, wymagającej mniej wysiłku jazdy. Wspomaganie można w dowolnym momencie włączać i wyłączać, co zapewnia mu wysoką uniwersalność. Wersja elektryczna stanowi idealną alternatywę dla tradycyjnej, szczególnie w przypadku osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą korzystać ze zwykłego roweru. Wadą jest duży ciężar rowerów elektrycznych, co znacznie utrudnia przenoszenie ich czy znoszenie po schodach.

Tego rodzaju rower może z powodzeniem zostać wykorzystany w trakcie prowadzenia procesu rehabilitacji. Odpowiednio dobrane wspomaganie może wspomóc odciążyć m.in. stawy kolanowe podczas jazdy. Sprawdzi się więc u Pacjentów m.in. po zabiegach i urazach w okolicy stawów kolanowych. Jest to bezpieczna alternatywa do klasycznych rowerów będąc w trakcie poszczególnych etapów rehabilitacji.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *