Szukaj
Szukaj

Fotodepilacja – trwałe usuwanie owłosienia

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Fotodepilacja należy obecnie do jednej z najnowocześniejszych i najbardziej popularnych metod trwałego usuwania owłosienia. Nic dziwnego, bowiem zapewnia ona komfort gładkiej skóry oraz świetny wygląd i samopoczucie. Czym dokładnie jest oraz jakie przynosi efekty? Poznajmy bliżej działanie fotodepilacji.

Fotodepilacja - trwałe usuwanie owłosienia

Czym jest fotodepilacja?

Fotodepilacja to nowoczesna technologia zabiegów wykorzystująca działanie światła, którego zadaniem jest całkowite zniszczenie cebulki włosa. Prowadzi to do efektu trwałego usunięcia owłosienia. Obecne urządzenia wykorzystywane w kosmetologii posiadają zdolność dobrania odpowiedniego koloru skóry klienta, włosa, a nawet jego grubości co przyczynia się do jeszcze lepszej skuteczności.

Należy jednak pamiętać, że zabieg fotodepilacji oddziałuje tylko i wyłącznie na włosy w fazie wzrostu. Fizjologicznie wyróżniamy 3 fazy wzrostu włosa:

  • Anagen – faza szybkiego namnażania się i wzrostu komórek włosa;
  • Katagen – faza, w której zahamowany jest wzrost włosa;
  • Telogen – faza, w której dochodzi do obumierania i wypadania włosa.

Dlatego też konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów, które powtarzamy regularnie raz w miesiącu, aby uzyskać pożądany. Cała seria obejmuje 7-10 zabiegów.

Na czym polega fotodepilacja?

Cała technika zabiegu fotodepilacji, czyli usuwania owłosienia polega na oddziaływaniu wiązki światła bezpośrednio w cebulkę włosa, która znajduje się w skórze właściwej. Światło docierając do powierzchni skóry przekształca się w energię cieplną i dociera bezpośrednio do cebulki włosa skutecznie ją niszcząc. Z każdym zabiegiem możemy pozbyć się około 30% włosów. Nie jest to jednak ilość stała. Zależy przede wszystkim od tego jaki procent obecnie znajduje się w fazie anagenu, czyli fazie wzrostu.

Na poniższym filmie kosmetolog Aneta z Centrum Kosmetologa pokazuje jak przebiega zabieg jakim jest fotodepilacja pach:

Patronite
Patronite

Kiedy widzimy pierwsze efekty fotodepilacji?

Pierwsze efekty fotodepilacji widoczne są po upływie 10-14 dni od wykonania zabiegu. Wówczas włoski opuszczają mieszek włosowy i zaczynają wypadać. Ponadto zauważalne jest wyraźne ich osłabienie oraz wolniejsze odrastanie. Jeśli występuje problem z podrażnieniami skóry po domowych metodach depilacji, podczas wykonywania fotodepilacji bardzo wyraźnie zostają one niwelowane. Skóra staje się gładka, posiada zdrowy i jednolity koloryt.

Czy fotodepilacja jest bezpieczna?

Fotodepilacja (trwałe usuwanie owłosienia) jest w 100% bezpieczna. Wiązka światła dociera tylko i wyłącznie do skóry właściwej. Nie przenika do innych tkanek ani narządów w organizmie.

Ważne jest, aby podczas wykonywania zabiegów nie poddawać skóry opalaniu. W wyniku ekspozycji skóry na słońce mogą pojawić się nieestetyczne przebarwienia. Dlatego też w trakcie trwania zabiegów bardzo ważne jest smarowanie okolic ciała poddawanych zabiegowi kremem z wysokim filtrem słonecznym.

Jaka jest cena zabiegu fotodepilacji?

Cena wizyty zależy przede wszystkim od partii ciała, która jest poddawana zabiegowi. W każdym gabinecie kosmetycznym wygląda ona nieco inaczej i waha się w granicach 100-300 zł.

Bibliografia

  1. Malinowska S., Perzanowska I., Marianowska A., Jędrzejczyk M., Mlosek R., Epilacja laserowa i urządzeniami IPL. Czynniki determinujące skuteczność epilacji, Kosmetologia Estetyczna, 6/2018.
Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *