Szukaj
Szukaj

Szczoteczka soniczna SMILESONIC EX czy GO? – porównanie modeli, który wybrać?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Zależy Ci na pielęgnacji jamy ustnej najwyższej jakości? Zapoznaj się z parametrami szczoteczek sonicznych SMILESONIC EX i SMILESONIC GO, a także dowiedz się więcej na temat sposobu działania tego typu przyrządów. Jak działa szczoteczka soniczna i czym różnią się opisywane modele, a także który z nich wybrać – SMILESONIC EX czy SMILESONIC GO? Wyjaśniamy!

Szczoteczka soniczna SMILESONIC EX czy GO? - porównanie modeli, który wybrać?

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna zaliczana jest do grupy szczoteczek elektrycznych. To urządzenie, które w swojej pracy wykorzystuje technologię fal dźwiękowych, dzięki czemu proces czyszczenia zębów staje się skuteczniejszy. Wspomniane fale docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, co sprawia, że cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki trafiają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, oczyszczając je z płytki nazębnej, osadów i resztek pokarmowych.

Szczoteczki soniczne wytwarzają do 96 000 ruchów na minutę pracy. Dla porównania – za pomocą szczoteczek manualnych wykonamy jedynie kilkaset takich ruchów. Większość modeli wyposażona jest w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, funkcje ułatwiające proces szczotkowania zębów, a także końcówki wymienne w zestawie. Warto pamiętać o tym, iż główki czyszczące należy wymieniać po upływie około trzech miesięcy. Zapoznaj się z naszym porównaniem szczoteczek sonicznych SMILESONIC EX i SMILESONIC GO.

Szczoteczka soniczna SMILESONIC EX

Szczoteczka soniczna SMILESONIC EX zapewni kompleksową higienę jamy ustnej oraz ochroni Cię przed bakteriami, płytką nazębną i codziennymi osadami. Została wyposażona
w aż 5 trybów pracy, spośród których każdy wybierze ten odpowiedni dla siebie:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • Clean – tryb do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, który gwarantuje prędkość pracy na poziomie 62 000 ruchów na minutę
  • White – tryb wybielający, w którym główka szczoteczki porusza się z prędkością 96 000 ruchów
  • Polish – tryb dla osób, którym zależy na wypolerowanym szkliwie i lśniących zębach, generujący 70 000 ruchów
  • Gum Care – tryb stworzony do usuwania bakterii oraz masażu dziąseł, który ma poprawić ich ukrwienie; szczoteczka pracuje w nim z prędkością 62 000 ruchów na minutę
  • Sensitive – tryb zapewniający delikatne czyszczenie zębów i dziąseł z prędkością 62 000 ruchów wykonywanych w trakcie minuty.

Szczoteczka soniczna SMILESONIC EX posiada również przydatne funkcje, takie jak np. timery, które odmierzają czas niezbędny do dokładnego wyczyszczenia zębów, a co pół minuty informują o konieczności zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. Poza tym wyposażone są w wytrzymałą baterię, która pozwala nawet na dwa miesiące pracy (w trybie Clean) bez konieczności ładowania. W zestawie ze szczoteczką soniczną SMILESONIC EX znajdziesz 4 końcówki wymienne o różnych właściwościach (DailyCare, ShinyWhite, SensiTouch i OrthoClean), ładowarkę indukcyjną oraz etui podróżne, dzięki któremu możesz zabrać ją ze sobą w każdą podróż. Urządzenie dostępne jest w aż 6 wariantach kolorystycznych.

Szczoteczka soniczna SMILESONIC GO

Z kolei szczoteczka soniczna SMILESONIC GO to model, który zapewnia najwyższą ochronę przed bakteriami atakującymi jamę ustną człowieka każdego dnia. Podobnie jak przy szczoteczce opisanej wyżej, również tym razem mamy do czynienia z bardzo wydajną baterią oraz dwoma czasomierzami. Różnica leży jednak w liczbie trybów pracy. Szczoteczka soniczna SMILESONIC GO wyposażona została w 3 programy: Clean, White i Sensitive. Ponadto w zestawie z urządzeniem nie ma etui podróżnego czy tak dużej liczby końcówek wymiennych jak poprzednio. Znajdziemy w nim za to ładowarkę indukcyjną, instrukcję obsługi i dwie końcówki DailyCare, które przeznaczone są do codziennego usuwania nieczystości z powierzchni szkliwa. Do wyboru mamy białą lub czarną wersję szczoteczki.

Szczoteczka soniczna SMILESONIC EX czy GO? – którą wybrać?

Zastanawiasz się, którą szczoteczkę soniczną spod szyldu SMILESONIC wybrać? To oczywiście zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli szukasz urządzenia z większą liczbą końcówek wymiennych oraz trybami do polerowania szkliwa i masażu dziąseł, wybierz model szczoteczki sonicznej SMILESONIC EX. Jeśli natomiast dopiero zaczynasz przygodę z technologią soniczną, dobrym wyborem będzie szczoteczka soniczna SMILESONIC GO.

Gdzie kupić szczoteczkę soniczną Smilesonic? Oba urządzenia znajdziesz na stronie denthelp.pl. Za model SMILESONIC EX zapłacisz około 349 złotych, natomiast za model SMILESONIC GO – około 259 złotych.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *