Szukaj
Szukaj

Sporty wysokiego ryzyka a ubezpieczenie turystyczne

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Czy wiesz, co może obejmować ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka i dlaczego warto je mieć?

Sporty wysokiego ryzyka a ubezpieczenie turystyczne

Czym są sporty wysokiego ryzyka?

Jak powszechnie wiadomo, ubezpieczenie turystyczne to obowiązkowe przygotowanie do każdego wyjazdu. Jeżeli jednak zamierzasz uprawiać sporty wysokiego ryzyka, ubezpieczenie turystyczne nabiera jeszcze większego znaczenia. W pierwszej kolejności należy jednak wyjaśnić, czym w zasadzie są sporty wysokiego ryzyka. Ich dokładna definicja może się nieco różnić zależnie od wybranego biura ubezpieczeniowego i warunków zawartych w OWU. Można przyjąć, że sporty wysokiego ryzyka to dyscypliny sportowe i aktywności, których uprawianie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, a nierzadko również odwagi. Do tego sporty wysokiego ryzyka nierzadko uprawia się w miejscach czy warunkach, które w mniejszej lub większej mierze mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu – np. w górach, na dużej wysokości lub pod wodą. Nie trzeba zatem dodawać, że do uprawiania sportów wysokiego ryzyka potrzebne jest doświadczenie, asekuracja lub pomoc instrukcja.

Sporty wysokiego ryzyka można podzielić np. na:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • sport wodne, takie jak sporty motorowodne, kajakarstwo górskie, rafting, nurkowanie czy kitesurfing,
  • sporty związane ze wspinaczką, chodzi tu oczywiście o sporty takie jak wspinaczka skałkowa, wspinaczka wysokogórska, speleologia itp.,
  • sporty uprawiane w powietrzu, czyli np. szybownictwo, skoki ze spadochronem, paralotniarstwo, motolotniarstwo, pilotowanie samolotów silnikowych, base jumping,
  • sporty rowerowe, takie jak kolarstwo górskie czy downhill,
  • inne, gdzie plasują się wszystkie pozostałe sporty wysokiego ryzyka.

Ubezpieczenie turystyczne i sporty wysokiego ryzyka

Z racji miejsc, w jakich uprawiane są sporty wysokiego ryzyka, bardzo często możliwe jest połączenie zwykłego ubezpieczenia turystycznego wraz z dodatkową polisą na sporty wysokiego ryzyka. Pamiętaj, że takie aktywności nigdy nie są wliczone w standardowe ubezpieczenie turystyczne. Koniecznie sprawdź, w jaki sposób do ubezpieczenia podchodzi wybrany przez Ciebie ubezpieczyciel i jak są one zdefiniowane w OWU. Czasem może być bowiem tylko jeden szeroki zbiór sportów wysokiego ryzyka, w niektórych firmach sporty podzielone są na dwie lub więcej grup. Dokładnie tak jak przy ubezpieczeniu każdego innego typu, tu także bardzo istotny jest zakres ubezpieczenia. To od tego zależy, w jakim stopniu i na jaką kwotę będziesz chroniony w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia. Zazwyczaj zakres ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka obejmuje:

  • koszty wizyty lekarskiej,
  • koszty pobytu w szpitalu,
  • koszty transportu do Polski, jeśli zajdzie taka konieczność,
  • koszty akcji ratunkowej (w tym również z udziałem helikoptera),
  • koszty akcji poszukiwawczej (tu może być określony procent pokrycia kosztów).

Czy warto kupić ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka?

Odpowiedź na tak zadane pytanie może być tylko jedna – oczywiście, że tak. Podejmując takie ryzyko, jakim jest uprawianie sportów wysokiego ryzyka, należy mieć świadomość licznych niebezpieczeństw, które się za tym kryją. Ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka to pewnego rodzaju zabezpieczenie oraz gwarancja niezbędnej pomocy, jeśli zajdzie taka konieczność. Oczywiście nie zwalnia Cię to z pełnego ostrożności oraz odpowiedniego przygotowania podczas ich uprawiania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznaj się z aktualnymi ofertami i sprawdź, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Ubezpieczenie turystyczne uzupełnione o ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka to znakomite połączenie na wyjazd, na którym nie zabraknie adrenaliny, ale i przyjemności. Nie czekaj dłużej i już teraz przygotuj się na kolejną wyprawę!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *