Szukaj
Szukaj

Rehabilitacja. Jak zredukować ból podczas ćwiczeń?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Rehabilitacja po urazie, kontuzji lub chorobie często jest procesem czasochłonnym, żmudnym i wymagającym specjalnych ćwiczeń. Wracający do pełnej sprawności organizm przy codziennych ćwiczeniach i obciążeniach jest narażony na różnego rodzaju mniej lub bardziej dokuczliwe bóle. Są jednak sposoby na ich zredukowanie. Jednym z nich jest tak zwany flossing, czyli metoda wykorzystująca rozciągliwe taśmy Tape.

Rehabilitacja. Jak zredukować ból podczas ćwiczeń?

Taśmy do flossingu, czyli właściwie do czego?

Poruszając temat rozciągliwych taśm Tape i tego, jak mogą one pomóc w zredukowaniu bólu podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych, przede wszystkim musimy powiedzieć o tym, czym w ogóle jest flossing – w końcu wielu osobom słowo to nie mówi zupełnie nic.

Mówiąc najogólniej, flossing jest metodą terapeutyczną, opracowaną przez fizjoterapeutę dr Kelly’ego Starretta, który zasłynął przede wszystkim literackim bestsellerem zatytułowanym „Bądź sprawny jak lampart”. Stworzona przez niego technika flossingu opiera się na połączeniu czynnego i biernego ruchu z zastosowaniem kompresji, do której wykorzystywane są rozciągliwe taśmy Tape, wykonane z gumy i lateksu.

Jak działają rozciągliwe taśmy Tape?

Żeby zrozumieć, jak działają taśmy do flossingu, musimy wiedzieć, co właściwie dzieje się z naszym organizmem podczas urazów czy wystąpienia stanów zapalnych i kontuzji. W takich sytuacjach między włóknami tworzą się nieprawidłowe wiązania, które powodują ból i ograniczają swobodę ruchową. Rozwiązaniem takich problemów są właśnie Tape – taśmy sztywne, które nałożone w odpowiednim miejscu przerywają powstałe, nieprawidłowe zrosty i wspomagają wytwarzanie się właściwych łączeń.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Stosowanie taśm do flossingu powoduje, że mięśnie szybciej się regenerują, a tkanki stają się bardziej elastyczne i mobilne. Dzięki temu zwiększają się również możliwości ruchowe i fizyczne osoby poddawanej rehabilitacji. Co więcej, dzięki taśmom rozciągliwym do osłabionego miejsca szybciej dochodzą składniki odżywcze, które wzmacniają mięśnie i inne tkanki, zwiększając ich wytrzymałość i uodparniając je na kontuzje.

Tape – taśmy sztywne. Kiedy je stosować i gdzie można je kupić?

Flossing w ostatnich latach stał się bardzo popularną metodą, która cieszy się uznaniem praktycznie na całym świecie – i to nie tylko wśród osób znajdujących się na rehabilitacji. Metoda ta jest bardzo ceniona również przez fizjoterapeutów i trenerów sportowych. Znakomicie sprawdza się bowiem w przypadku doraźnych urazów, stanów zapalnych i bólowych spowodowanych intensywną aktywnością ruchową. Taśmy do flossingu mogą stosować także osoby cierpiące na schorzenia i bóle ograniczające ruchliwość w obrębie stawów.

Tego typu artykuły najlepiej jest kupować w profesjonalnych, renomowanych sklepach z wyposażeniem gabinetów medycznych i fizjoterapeutycznych. Jeżeli chcesz zamówić taśmy Tape, zapoznaj się z asortymentem sklepu internetowego LumaMED. Na stronie internetowej lunamed.pl znajdziesz różnego rodzaju taśmy sztywne do rehabilitacji w różnych wariantach rozmiarowych i kolorystycznych.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *