Szukaj
Szukaj

Pielęgnacja po keratynowym prostowaniu – trzy ważne zasady!

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Zabieg keratynowego prostowania cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet, które chcą mieć gładkie, idealnie nawilżone i odżywione włosy. Warto dowiedzieć się więc, jakich zasad przestrzegać po keratynowym prostowaniu, aby móc cieszyć się idealną fryzurą przez jak najdłuższy czas.

Pielęgnacja po keratynowym prostowaniu - trzy ważne zasady!

Dlaczego odpowiednia pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu jest tak ważna?

Keratynowe prostowanie włosów przez wiele kobiet traktowane jest jako ostatnia deska ratunku i sposób na odżywienie i uratowanie zniszczonych przez kosmetyki włosów. Polega na uzupełnieniu włosów keratyną, która stanowi ich podstawowy budulec. Aby włosy nie wróciły szybko do pierwotnego stanu, koniecznie trzeba przestrzegać zasad pielęgnacji.

1. Jak postępować tuż po keratynowym prostowaniu?

Z racji tego, że keratynowe prostowanie nie należy do najtańszych, kobiety chcą utrzymać jego efekty jak najdłużej. Specjaliści podkreślają, że to trzy pierwsze doby po wykonanym zabiegu są kluczowe dla utrzymania efektów prostowania. W ciągu tego czasu kreatyna wciąż stabilizuje się we włosach i należy jej to ułatwić. Bezpośrednio po prostowaniu nie wolno:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
 • myć włosów,
 • spinać włosów,
 • korzystać z sauny i basenu,
 • zakładać włosów za ucho,
 • zaginać pasm – jeśli do tego dojdzie, włosy natychmiast należy wyprostować prostownicą.

2. Jak wybrać kosmetyki dla włosów po keratynowym prostowaniu?

W zależności od sposobu pielęgnacji włosów, efekt prostowania keratynowego może utrzymać się na nich od 2 do nawet 5 miesięcy. Aby cieszyć się prostymi błyszczącymi włosami przez długi czas, należy:

 • unikać kosmetyków z silikonami – pozwala to na dłużej utrzymać efekt prostowania keratynowego. Na szczęście w sklepach dostępne są kosmetyki przeznaczone specjalnie dla włosów prostowanych. Kupić je można między innymi na stronie internetowej https://onlybio.life/szampony,
 • unikać silnych detergentów – silne szampony niepotrzebnie wypłukują keratynę z wnętrza włosów. Ich stosowanie sprawi, że kosmyki po krótkim czasie powrócą do stanu jak sprzed zabiegu. Ich kondycja może wręcz zauważalnie się pogorszyć – staną się nieprzyjemne w dotyku, matowe i przesuszone,
 • stosować preparaty bogate w keratynę – są to różnego rodzaju odżywki i maski do włosów, które odżywiają i nawilżają pasma. W sytuacji, kiedy włosy nadmiernie się puszą, może być to oznaką przedawkowania keratyny – w takiej sytuacji produkty z keratyną należy odstawić bądź też ograniczyć ich stosowanie.

3. Czego unikać po keratynie?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją czynniki, przez które keratyna może szybciej wypłukiwać się z włosów. Są to między innymi:

 • nadmierna ekspozycja włosów na promieniowanie UV,
 • częste kąpiele w słonej i chlorowanej wodzie,
 • gorące prysznice i kąpiele – warto podkreślić, że do mycia włosów polecana jest dość chłodna woda, która zamyka łuski kosmyków i wyraźnie wygładza ich powierzchnię,
 • zbyt szybko wykonana koloryzacja – z farbowaniem włosów powinno odczekać się co najmniej dwa tygodnie po zabiegu keratynowego prostowania.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *