Szukaj
Szukaj

Najzdrowszy materac do spania – jakie powinien mieć właściwości?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Jakość snu ma istotny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Wśród elementów, składających się na zapewnienie sobie odpowiednich warunków snu istotnym jest właściwie dobrany materac. Producenci prześcigają się w oferowaniu rozwiązań, wspierających kręgosłup, zapewniających cyrkulację powietrza i komfort zarówno dla osób, śpiących oddzielnie, jak i dla par. Sprawdź, jakie właściwości powinien mieć materac, by zapewnić zdrowy, niezakłócony sen.

Najzdrowszy materac do spania - jakie powinien mieć właściwości?

Najzdrowszy materac do spania – przede wszystkim materiały

Przy wyborze materaca, który zapewni zdrowy sen i wpłynie na jakość codziennego funkcjonowania bardzo istotna jest jakość zastosowanych materiałów. Produkty, które przeszły testy i uzyskały odpowiednie, wymagane przepisami prawa certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa w kontakcie ze skórą cechują się odczuwalną trwałością i niezawodnością. Solidne materace piankowe, kieszeniowe i wyroby o statusie medycznym powinny posiadać zatem potwierdzenie swojej jakości, ujęte przez producenta. Warto zwrócić uwagę również na materace ekologiczne, wykonane z naturalnych materiałów oraz poddawane recyklingowi. Tego typu produkty dbają nie tylko o nasz komfort i zdrowie, ale i naszą planetę. Materace Piotrków Trybunalski to szeroki wybór produktów, wśród których warto zwrócić uwagę na propozycje uznanej marki Hilding Anders, gdzie konkurencyjna cena idzie w parze z niezwykłą jakością i zastosowanymi nowościami.

Najzdrowszy materac do spania - przede wszystkim materiały

Jak dopasować twardość materaca dla zdrowego, komfortowego snu?

Czy twierdzenie na temat twardego materaca na ból kręgosłupa jest każdorazowo zasadne? Nie do końca. Materace najtwardsze, czyli oznaczone symbolem H4 dedykowane są przede wszystkim dla osób najcięższych, ważących powyżej 100 kg oraz dla tych, którym tego rodzaju produkt zalecił lekarz z uwagi na indywidualne potrzeby. Dla osób najlżejszych, najczęściej są to dzieci i młodzież o wadze do 60 kg zaleca się materace o twardości H1. Osoby ważące do 80 kg powinny wybierać materace o twardości, oznaczonej H2, natomiast użytkownicy, ważący pomiędzy 80, a 100 kg wyśpią się zdrowo i wygodnie na materacu o twardości, oznaczonej H3. Warto dodać, że najzdrowszy materac do spania to nie tylko wartość, określająca stopień twardości, zwróć też uwagę na rodzaj produktu i dowiedz się, jakie szczegóły kryją się w jego wnętrzu.

Patronite
Patronite

Materace piankowe, lateksowe, kieszeniowe – które najzdrowsze?

W szerokiej ofercie materaców znajdują się produkty, różniące się stopniem dopasowania do ruchu ciała, krzywizn, siłą podparcia kręgosłupa i wieloma parametrami, przedkładającymi się na nasz komfort i zdrowe użytkowanie. Materace piankowe wypełnione są pianką wysokoelastyczną, doskonale dopasowującą się do kształtu ciała, tworząc kilka stref podparcia. Ogromną rolę odgrywają w nich rodzaje pianek oraz miejsca ich nacięć. Materace lateksowe, jak Hilding Melody, wspierają higieniczny sen oraz dbają o niezwykły komfort. Materace kieszeniowe doskonale dopasowują się do ciała niezależnie od przyjętej podczas snu pozycji. Przy dużej różnicy wagi warto zwrócić uwagę, by materac był dostosowany do minimalizacji odczucia ruchu partnera podczas snu. Materace warto dobierać nie tylko pod kątem wagi, ale i trybu życia. Jeśli prowadzisz aktywny tryb lub posiadasz przewlekłe schorzenia, warto wziąć to pod uwagę, by materac zapewnił zdrowy sen i dobre samopoczucie po przebudzeniu.

Materace piankowe lateksowe kieszeniowe - które najzdrowsze

Zdrowy sen, a materac – co jest istotne?

Najistotniejsze dla zdrowia są materiały, z których powstają materace oraz ich twardość. Weź pod uwagę pokrycie pokrowca materaca, by można było je zdjąć i wyprać celem utrzymania odpowiedniego poziomu higieny. Najzdrowszy materac będzie odpowiadał potrzebom indywidualnym, dlatego przy jego wyborze kieruj się wieloma aspektami. Jakość materiałów, bezpieczeństwo dla skóry, właściwości antyalergiczne, doskonały przepływ powietrza oraz wsparcie krzywizn ciała w odpowiednich punktach pozwolą Ci cieszyć się zdrowym, wydajnym wypoczynkiem w nocy i wstawać wypoczętym. Wysokiej jakości materace zapewniają komfort użytkowania dzięki nowoczesnym, starannie dopracowanym materiałom, które w połączeniu z dopracowanym rozkładem powierzchni oraz dbałością o trwałość zagwarantują zdrowy sen. Weź pod uwagę różnice parametrów w materacach dziecięcych, produktach dla osób dorosłych oraz materacach, dedykowanych dla seniorów i osób ze schorzeniami kręgosłupa. Najzdrowsze materace są dedykowane konkretnym grupom odbiorców i warto wkomponować swoje potrzeby w ofertę, wymierzoną w Twoją grupę. Wybór jest ogromny, dlatego łatwo spersonalizować dla siebie najzdrowszy produkt.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *