Szukaj
Szukaj

Jaki powinien być i jak wybrać materac ortopedyczny?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Materace medyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem i to nie tylko wśród osób cierpiących na dolegliwości ze strony kręgosłupa. Dobry materac daje odpowiednie podparcie, a spanie w prawidłowej pozycji pozwala zmniejszyć ból oraz zapobiegać problemom z kręgosłupem w przyszłości. Jaki materac na ból pleców będzie najlepszy oraz jak właściwie wybrać materac ortopedyczny?

Jaki powinien być i jak wybrać materac ortopedyczny?

Materace ortopedyczne – co warto wiedzieć?

Materace ortopedyczne do spania różnią się od innych techniką wykonania. Obecnie na rynku znaleźć można wiele materacy, należy jednak pamiętać, że materac ortopedyczny na kręgosłup powinien mieć status wyrobu medycznego. Niestety, wiele produktów jedynie je “udaje”. Pamiętaj, że tylko wyrób medyczny sprawdzi się w przypadku wad postawy i zapewni zdrowy sen.

Co należy jeszcze wiedzieć na temat materacy ortopedycznych? Przede wszystkim, aby dawał on idealne podparcie kręgosłupa powinien być wykonany z jednolitego materiału. Polecamy szczególnie materac piankowy (z pianki termoelastycznej), ewentualnie z dodatkiem naturalnych włókien kokosa. Połączenie pianki ze sprężynami może się nie sprawdzić, poza tym taki materac będzie miał mniejszą trwałość. Dobry materac medyczny powinien być także podzielony na warstwy – a każda z nich stanowi właściwe podparcie dla poszczególnej części ciała.

Materace ortopedyczne powinny być używane zgodnie z przeznaczeniem. Zawsze warto zasięgnąć konsultacji lekarza lub przeszkolonego eksperta oraz zapoznać się z instrukcją używania.

Jaki powinien być i jak wybrać materac ortopedyczny?

Jak wybrać materac? Materace – zdrowy kręgosłup

Materac rehabilitacyjny lub ortopedyczny to doskonałe rozwiązanie dla osób z nieprawidłową postawą, ograniczeniami ruchowymi. Właściwa postawa podcza snu może zmniejszać bóle pleców i zapobiegać bólom mięśni.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jaki materac ortopedyczny wybrać? Poza upewnieniem się, że produkt jest wyrobem medycznym i posiada odpowiednią budowę, to warto sprawdzić kwestie wentylacji. Zapewnienie odpowiedniej wentylacji pozwala podnieść komfort snu i zmniejszać dolegliwości bólowe. Wybór materaca warto zawsze skonsultować ze specjalistą i dopasować konkretny produkt pod nasza przypadłość.

Jaką wybrać twardość materaca?

Istnieje mit, który mówi, że zdrowiej jest spać na twardym podłożu. Wybierając materac, który ma podwyższoną twardość, można sobie zaszkodzić. Twardość materaca powinna być dobrana do ulubionej pozycji spania:

  • dla osób śpiących na plecach: twardość od 6 do 7;
  • dla osób śpiących na brzuchu: twardość od 6 do 10;
  • dla osób śpiących na boku: twardość od 5 do 7.

Jaki materac na kręgosłup?

Jaki materac do spania na kręgosłup? Opinie internautów bywają różne. Z pewnością dobrym wyborem będzie prawdziwy materac ortopedyczny na kręgosłup o odpowiedniej twardości. Warto zwrócić uwagę na materace kieszeniowe – zapewniają one dobry efekt elastyczności punktowej, stanowiąc świetne podparcie dla całych pleców. A to przekłada się nie tylko na wysoki komfort snu, ale także na zmniejszenie dolegliwości bólowych. Jeśli ból pleców dokucza w ciągu dnia to warto pomyśleć nad dobrym materacem z pianki termoelastycznej, która optymalnie dopasowuje się do kształtu ciała w trakcie snu, zmniejszając napięcie mięśniowe.

Jeśli Twój dyskomfort nie jest duży, a szukasz ekonomicznego sposobu na poprawę jakości snu to sprawdź produkt, jakim jest ortopedyczny materac nawierzchniowy. Materac nawierzchniowy ortopedyczny nakłada się na posiadany, standardowy materac, co pozwala w pewnym stopniu zapewnić lepsze warunki snu i zmniejszyć dolegliwości bólowe.

Jaką wielkość ma materac ortopedyczny?
Jakie wymiary mają materace ortopedyczne? Zarówno materace rehabilitacyjne, ortopedyczne i nawierzchniowe kupić można w różnych wielkościach i najczęściej są one dostosowane do standardowych wielkości łóżek.

Najczęściej materac występuje w następujących wymiarach:

  • Materac ortopedyczny 180×200
  • Materac ortopedyczny 160×200
  • Materac ortopedyczny 140×200
  • Materac ortopedyczny 100×200
  • Materac ortopedyczny 90×200

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *