Szukaj
Szukaj

Jak wybrać fotel do pracy przy komputerze?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Praca biurowa czy praca przy biurku na coraz popularniejszym ostatnio home office to wiele godzin w pozycji siedzącej, praktycznie bez żadnego ruchu. Dlatego wpływa to negatywnie na ogólne samopoczucie. Najbardziej przez wielogodzinne siedzenie cierpi bez wątpienia nasz kręgosłup, mięśnie pleców oraz karku. By zredukować ich ból, warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego fotela do pracy przy komputerze.

Jak wybrać fotel do pracy przy komputerze?

Osoby, które długi czas spędzają za biurkiem i nie mają odpowiednio dobranego fotela do takiej pracy, pewnie nieraz przekonały się, że taka sytuacja potrafi nieźle dać w kość. Nie tylko trudno po kilku godzinach pracy znaleźć sobie odpowiednią pozycję, by wysiedzieć jakoś do końca dnia. Napięcie mięśniowe i przeciążenie różnych partii ciała – w tym kręgosłupa – daje o sobie znać także po pracy. Skurcze, bóle pleców, mrowienie rąk, sztywność karku – to tylko część dolegliwości, które utrzymują się długo po pracy siedzącej i niejednokrotnie nie pozwalają zasnąć. Co tylko potęguje zmęczenie na drugi dzień. By uniknąć tych wszystkich dolegliwości i piramidy nieszczęśliwych zdarzeń, warto zainwestować w dobry fotel do pracy przy komputerze.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie fotela do pracy za biurkiem?

Wybierając fotel do pracy za biurkiem, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na pewne ważne aspekty. Przede wszystkim taki fotel powinien mieć regulację wysokości siedziska. Ważne jest także to, by można było wyregulować kąt oparcia – tak by podczas wielogodzinnego dnia pracy siedzieć komfortowo. Niezwykle przydatne dla prawidłowej postawy i odciążenia tej części kręgosłupa jest wsparcie, jakie oferuje fotel w odcinku lędźwiowym. Aby przyjąć odpowiednią pozycję podczas pracy przy komputerze, warto jest też zainwestować w fotel, który ma regulowane podłokietniki.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Fotel ergonomiczny, czyli jaki?

Wszystkie wymienione wyżej cechy, a także odpowiednio wyprofilowane oparcie i siedzisko fotela, sprawiają, że fotel jest ergonomiczny. Czyli przystosowany do potrzeb i wygodnej pracy człowieka. To właśnie takie fotele dają odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i innych części ciała podczas wielogodzinnego siedzenia za biurkiem.

Jak wiadomo, każdy człowiek jest inny – dla każdego też inny fotel będzie tym najwygodniejszym, jeśli chodzi o prace za biurkiem. Dlatego przed zakupem takiego fotela ergonomicznego warto skorzystać z odpowiedniego konfiguratora, który pozwoli wybrać fotel idealnie stworzony do naszych potrzeb https://pokochajswojkregoslup.pl/. Dodatkowo bez wątpienia będzie to fotel nie tylko bardzo dobrze zaprojektowany, ale wykonany z najwyższej jakości materiałów.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *