Szukaj
Szukaj

Hercoolios – nowa aplikacja w fizjoterapii

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Hercoolios to nowe rozwiązanie w fizjoterapii, stworzone, by wesprzeć fizjoterapeutów, wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i zmieniającym się trendom. Dzięki tej aplikacji rehabilitacja staje się skuteczniejsza. Kim są jej potencjalni użytkownicy i jakie są zalety tego narzędzia?

Hercoolios - nowa aplikacja w fizjoterapii

Hercoolios – nowa aplikacja w fizjoterapii

Aplikacja Hercoolios to przyszłościowe, innowacyjne rozwiązanie, które wprawdzie nie zastąpi wizyty u fizjoterapeuty, jednak może ograniczyć ich częstotliwość, co wpływa na oszczędność pieniędzy i czasu. To narzędzie współpracujące z fizjoterapeutą, sprawiające, że rehabilitacja staje się jeszcze bardziej kompleksowa i przyjemna. Jak to działa?

Aplikacja korzysta ze sztucznej inteligencji, umożliwiającej pacjentom śledzenie swoich osiągnięć na bieżąco. Pozwala sprawdzić, czy poszczególne ćwiczenia wykonywane są w sposób prawidłowy za pomocą telewizora lub smartfona. Osoba ćwicząca, realizując zadania wybranych przez siebie postaci, wykonuje ćwiczenia zaprojektowane przez ekspertów dziedzinowych. Zaawansowane algorytmy śledzą poprawność ruchów i poczynione postępy. Dlaczego jest to aż tak ciekawe i wciągające? Gracze (osoby ćwiczące) zdobywają kolejne trofea, co zachęca ich do kontynuacji rozgrywki. Pojawia się także możliwość zdrowej rywalizacji z rówieśnikami, co jest kolejnym czynnikiem motywującym.

Dla kogo jest Hercoolios?

Aplikacja Hercoolios kierowana jest przede wszystkim do dzieci, jako że znacznie trudniej zachęcić tę grupę pacjentów do systematycznych, prawidłowych technicznie ćwiczeń. Dzięki aplikacji dzieci chętnie rozpoczynają domową rehabilitację, wręcz samodzielnie upominając się o nią. Ćwiczenia stają się świetną zabawą – zarówno samotnie, jak i z rówieśnikami.
To innowacyjne rozwiązanie może być jednak wykorzystywane również przez osoby dorosłe, które chcą uatrakcyjnić swój plan treningowy oraz chcą upewnić się, że wszystkie ćwiczenia wykonują w sposób prawidłowy. W warunkach domowych przeważnie nie ma specjalisty, który na bieżąco korygowałby ewentualne błędy techniczne. Teraz zrobi to aplikacja Hercoolios!

Patronite
Patronite

Hercoolios – zalety

Jakie są więc największe zalety aplikacji Hercoolios? Przede wszystkim:

  • na bieżąco koryguje błędy techniczne podczas wykonywanych ćwiczeń, dzięki czemu usprawnianie staje się efektywne;
  • wciąga i motywuje do działania bez względu na wiek czy problem zdrowotny;
  • jest łatwa w obsłudze.

Należy pamiętać, że aplikacja nie ma na celu całkowitego zastąpienia wizyt u fizjoterapeuty. Pierwsza wizyta diagnostyczna jest obowiązkowa. Na niej specjalista oceni problem pacjenta, wykona terapię manualną i zaleci dalsze postępowanie. Następnie co pewien czas konieczne będą wizyty kontrolne, na których fizjoterapeuta ponownie zajmie się terapią manualną i będzie oceniał efekty postępowania.

Jeśli będzie natomiast współpracował z aplikacją Hercoolios, wszelkie ćwiczenia rehabilitacyjne pacjent będzie mógł wykonywać z własnego domu, wspierając proces leczenia. Codzienne treningi są kluczowe dla szybkiego powrotu do sprawności lub wyeliminowania występujących wad postawy.

Dlaczego warto iść z duchem czasu?

Sztuczna inteligencja coraz powszechniej towarzyszy człowiekowi w życiu codziennym. Prężnie się rozwija, wspierając rozmaite dziedziny życia, a teraz również rehabilitację. Nie jesteśmy w stanie uniknąć tego, że po części będzie wkrótce stałym elementem życia każdego człowieka. Warto czerpać z tego korzyści i doceniać zalety tak innowacyjnego rozwiązania. W tym przypadku może wesprzeć zdrowie pacjentów oraz w korzystny sposób ułatwić pracę fizjoterapeutom – zwłaszcza jeśli zajmują się fizjoterapią dziecięcą.

Tutaj możesz zapisać się do grupy pilotażowej: https://www.hercoolios.com/rehabilitanci-partnerstwo/

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *