Szukaj
Szukaj

Ergonomiczna garderoba: w opinii ekspertki z Agaty te triki aranżacyjne nie mają sobie równych

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Funkcjonalna i intuicyjna organizacja szafy wymaga pomysłu i skupienia, ale może być procesem zdecydowanie łatwiejszym, jeśli zastosuje się kilka prostych trików. Szczególnie usiłując okiełznać dużą garderobę, nie warto bagatelizować roli sprytnych tipów. Ekspertka z Agaty podpowiada, na co zwrócić uwagę, porządkując rzeczy i które rozwiązania mogą być najbardziej pomocne.

Ergonomiczna garderoba: w opinii ekspertki z Agaty te triki aranżacyjne nie mają sobie równych

Fundament porządku: wyposażenie

Zdecydowanie łatwiej odnaleźć to, czego się akurat potrzebuje, jeśli przedmiot ma swoje własne, stałe miejsce. Wymieszane w jednej głębokiej szufladzie ubrania są trudne do zidentyfikowania, a takie bezładne sterty wymagają mozolnego przekopywania. Lepiej oszczędzić sobie trudu i skorzystać z prostego sposobu na segregowanie przedmiotów – organizerów.

Specjalne pudełka z przegródkami czy półki tekstylne to nieocenieni sprzymierzeńcy ładu. Dzięki nim posortowanie wszystkiego zajmie Ci chwilę a utrzymywanie porządku na co dzień nie będzie żadnym wyzwaniem.

Eksperci radzą, by grupować rzeczy kategoriami, według pór roku i przeznaczenia. Godny uwagi jest też system rotacyjny, zgodnie z którym częściej używane w danej części roku rzeczy są łatwiej dostępne, a pozostałe cierpliwie oczekują na swój moment w głębi szafy czy w innym miejscu. Zwyczajowo tego typu rotację przeprowadza się dwa razy do roku: na zimę i przed wiosną. To bardzo rozsądny zabieg, bo pozwala oszczędzić miejsce i mieć pod ręką tylko to, co faktycznie może się przydać.

Patronite
Patronite

Intuicyjna garderoba modułowa

Eksperci z Agaty zgodnie twierdzą, że doskonałym sposobem na wprowadzenie i utrzymanie porządku jest posiadanie intuicyjnej garderoby, zagospodarowanej zgodnie z własnymi potrzebami. Zdecydowanie trudniej zmieniać przyzwyczajenia i wdrażać nowe nawyki, bo układ wnętrza nowej szafy je wymusza. To meble powinny służyć użytkownikom, nie odwrotnie!

Jeśli masz w swojej kolekcji dużo odzieży, która musi wisieć na wieszakach, nie musisz zapełniać segmentów zbędnymi półkami czy szufladami. Doskonałym sposobem na łatwe stworzenie takiej szafy, która perfekcyjnie odpowiada indywidualnym potrzebom, jest zamówienie modelu modułowego. W opiniach o Agacie często przewijają się pozytywne oceny klientów na temat tego typu garderoby. Szczególnie że wśród komponentów jest wiele różnych elementów wyposażenia, więc łatwo zaprojektować model, który nie rozczaruje podczas użytkowania.

Dekoratorskie oświecenie: oświetlenie

W ciemności nawet najprostsze czynności bywają nie lada wyzwaniem. Oświetlenie pokoju czy sypialni niestety często nie jest wystarczające, by dobrze zobaczyć wnętrze szafy, albo jest skierowane w innym kierunku, przez co cień spowija cały obszar. Prostym trikiem na zwiększenie wygody korzystania z garderoby i ułatwienie sobie utrzymywania w niej porządku jest zamontowanie odpowiedniego oświetlenia.

Jeśli wnętrze będzie dobrze widoczne, nie będzie konieczności grzebania w czeluściach po omacku. Nawet najmniejsze przedmioty będą łatwiejsze do zidentyfikowania i zlokalizowania. Eksperci podpowiadają, by przyjrzeć się szczególnie listwom ledowym i oświetleniu z czujnikami. Niemal nie zajmują miejsca, a znacząco zwiększają komfort na co dzień. Klienci w swoich opiniach o Agacie podpowiadają, że takie rozwiązania są dostępne w ramach komponentów do szaf modułowych i są trudne łatwe w montażu. Uwagę warto zwrócić również na oświetlenie w szufladach, np. z ekspozytorami na biżuterię i akcesoriami oraz w głębokich segmentach.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *