Szukaj
Szukaj

Antyalergiczny materac dla zdrowego kręgosłupa

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Wybór materaca do spania nie zawsze jest prostą decyzją. Jaki rodzaj wypełnienia zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa? Który nie będzie powodował rozwoju roztoczy i bakterii? Wszystkie te kwestie warto dobrze rozważyć przed dokonaniem zakupu, ponieważ to właśnie na materacu spędzamy sporą część każdej doby!

Antyalergiczny materac dla zdrowego kręgosłupa

Śpimy około 8 godzin na dobę, a nasze mięśnie i stawy odpoczywają i regenerują się właśnie podczas takiego komfortowego snu. Wygodny materac jest więc podstawą zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Ale skąd wiedzieć, który materac będzie odpowiedni dla mnie? Jeżeli też się nad tym zastanawiasz, zapraszamy do lektury!

Rodzaje materacy, które wspierają zdrowie pleców

Aby materac służył zdrowym plecom i rozluźnieniu mięśni, musi być odpowiednio dopasowany pod względem rodzaju wypełnienia oraz twardości. Tylko taki materac zapewni stabilne podparcie każdego odcinka kręgosłupa i zredukuje punkty nacisku, promując tym samym zdrową postawę w czasie snu. Zobaczmy, jakie są najbardziej polecane materace ortopedyczne.

Materace lateksowe

Oferujące doskonałą elastyczność i dobre podparcie materace lateksowe cieszą się coraz większą popularnością. Cechuje je wysoka trwałość, dzięki której taki rodzaj materaca będzie Ci służył przez długie lata, ale także wysoka higiena, co jest szczególnie istotne dla alergików. Pianka lateksowa nie gromadzi bowiem kurzu i roztoczy, a dodatkowo jest odporna na pleśń. Śpiąc na materacu lateksowym, ograniczasz odpowiedź organizmu na tego typu alergeny.

Patronite
Patronite

Materace lateksowe dopasowują swój kształt do linii ramion i bioder, utrzymując jednocześnie lżejsze partie ciała na powierzchni. To sprawia, że kręgosłup w trakcie snu układa się w linii prostej, co sprzyja profilaktyce powstawania wad postawy czy innych schorzeń. Zapewnia tym samym wyjątkowe odczucie komfortu i błogi wypoczynek w wygodnej pozycji, a rano – pobudkę bez bólu pleców.

Materace sprężynowe

Choć materac sprężynowy nie jest tak dobrym wyborem dla alergików, jak lateksowy, także zapewnia bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Najlepiej wybierać materace kieszeniowe, w których poszczególne sprężyny są odseparowane od siebie. Dzięki temu mogą działać niezależnie i dostosowywać się do różnej siły nacisku oraz kształtu ciała. Materace kieszeniowe są szczególnie polecane dla par. Gdy dwie osoby o różnej wadze wypoczywają na takim materacu, jedna nie będzie gwałtownie odczuwać zmian pozycji drugiej strony. To także bardzo istotne dla komfortowego wypoczynku w nocy.

Materace piankowe

Materace piankowe wyróżnia duża elastyczność i sprężystość, dzięki czemu także zapewniają one dobre podparcie dla kręgosłupa. Można wybrać materac z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej, jednak nie każdy model będzie odpowiedni dla osoby o wyższej masie ciała. Twardość materaca zawsze powinna być dostosowana do indywidualnych preferencji, ale także do postury osoby, która będzie z niego korzystać. Zbyt miękki materac nie zapewni odpowiedniego podparcia.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *