Szukaj
Szukaj

Szczoteczka soniczna dla dzieci – od kiedy stosować i jaką wybrać?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Z pewnością nie umknęła Ci rosnąca popularność szczoteczek sonicznych. Urządzenia oparte o technologię fal dźwiękowych są nie tylko skuteczne, ale również w pełni bezpieczne dla zębów i dziąseł. Jakimi cechami powinny charakteryzować się szczoteczki soniczne dla dzieci? Od jakiego wieku można je stosować? Jaką szczoteczkę soniczną wybrać dla swojej pociechy?

Szczoteczka soniczna dla dzieci - od kiedy stosować i jaką wybrać?

Szczoteczka soniczna zaliczana jest do grupy szczoteczek elektrycznych, czyli przyrządów do pielęgnacji jamy ustnej, które posiadają wbudowany silniczek elektryczny. Wyróżnia ją technologia fal dźwiękowych, które docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, a więc są bezpieczne dla szkliwa zębowego i dziąseł. W wyniku tego zjawiska cząsteczki pasty do zębów, wody i śliny łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki trafiają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, dokładnie oczyszczając je z płytki nazębnej, bakterii, osadów i resztek pokarmowych.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne posiadają podłużne główki i zazwyczaj wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, funkcje zapewniające komfort użytkowania oraz końcówki wymienne w zestawie. Najczęściej rekomendowane są osobom z nadwrażliwościami jamy ustnej. Urządzenia przeznaczone dla dzieci powinny wyróżniać się kilkoma cechami, o których napisaliśmy poniżej.

Jaka powinna być szczoteczka soniczna dla dzieci?

Szczoteczka soniczna dla dzieci powinna różnić się od tej dla dorosłych. Przede wszystkim jej główka czyszcząca musi być odpowiednio mniejsza, aby bez problemu zmieściła się w dziecięcej jamie ustnej. Ponadto jej włókna mają być miękkie, gdyż w przeciwnym razie mogą podrażnić wrażliwe dziąsła dziecka. Równie ważny jest atrakcyjny design urządzenia, który zachęci do regularnego szczotkowania ząbków.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Szczoteczka soniczna dla dzieci – od kiedy stosować?

Szczoteczki soniczne dla dzieci mogą być stosowane najczęściej już po ukończeniu trzeciego roku życia. Producenci tego typu przyrządów tworzą również modele, które przeznaczone są dla jeszcze młodszych maluchów, jednak specjaliści odradzają tego typu rozwiązania z uwagi na wrażliwość dziąseł oraz dopiero kształtujący się zgryz. Warto pamiętać też o tym, iż dzieci nie są w stanie same zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej, dlatego w początkowym etapie, podczas szczotkowania zębów, potrzebują asysty rodziców.

Szczoteczka soniczna dla dzieci – jaką wybrać?

Wśród wielu dostępnych na rynku szczoteczek dla maluchów, koniecznie zwróćcie uwagę na szczoteczkę soniczną dla dzieci Smilesonic KIDS. Jest dziecinnie łatwa w obsłudze, długa pracuje na jednym ładowaniu, a ponadto posiada dwa tryby mycia. Jesteśmy pewni, że zarówno Wy, jak i Wasza pociecha, będziecie zadowoleni.

Poznaliśmy już pożądane cechy szczoteczki sonicznej dla dzieci. Jaki model należy więc wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele przyrządów, które mogą spełnić nasze oczekiwania, jednakże w tym miejscu skupimy się tylko na jednym z nich, a mianowicie na szczoteczce sonicznej Smilesonic KIDS. Urządzenie oferuje pracę w dwóch trybach do wyboru: Clean (dla starszych dzieci) lub Sensitive (dla młodszych dzieci). Maksymalna prędkość, z jaką może się poruszać, to w tym przypadku 62 000 ruchów na minutę. Szczoteczka charakteryzuje się odpowiednio mniejszą główką czyszczącą oraz miękkimi włóknami, które nie podrażniają wrażliwych dziąseł dziecka. Posiada również bardzo wydajną baterię, która pozwala nawet na dwa miesiące pracy na jednym naładowaniu. Oprócz tego wyróżnia się także atrakcyjnym designem – jej rękojeść występuje w kolorze niebiesko-czerwonym, a na obudowie widnieje bajkowa postać. W zestawie ze szczoteczką soniczną Smilesonic KIDS znajdziesz dwie końcówki wymienne.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *