Szukaj
Szukaj

Czy warto używać kremów z wysokimi filtrami?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Jeśli nie wiesz, jakiego kremu używać w codziennej pielęgnacji skóry, to warto wiedzieć o wpływie słońca na skórę. Ma ono zdecydowanie negatywne działanie i powoduje przyśpieszone starzenie się skóry. Dowiedz się jakich filtrów spf najlepiej używać do twarzy, aby chronić ją przed wpływem promieniowania UV.

Czy warto używać kremów z wysokimi filtrami?

Jak słońce działa na skórę?

Piękna opalenizna latem to dla wielu osób synonim elegancji i ładnego wyglądu. Jednak warto wiedzieć, że opalenizna to reakcja obronna organizmu na promieniowanie słoneczne. Ma ono negatywny wpływ na skórę i jest odpowiedzialne za 80% oznak starzenia się. Promieniowanie UV niszczy włókna kolagenu i elastyny, które są głównym budulcem skóry. Jak łatwo można zauważyć, to jest właśnie przyczyną przyśpieszonego starzenia się skóry. Zatem ochrona słoneczna powinna być jednym z podstawowych zadań w codziennej pielęgnacji skóry. Taka ochrona i nawilżanie skóry to nawet dla młodych osób bardzo ważny punkt w codziennej pielęgnacji. Czy wiesz jaki wybrać krem do twarzy spf 50? Aby ułatwić sobie ochronę, można wybrać krem nawilżający, który już zawiera filtry spf chroniące skórę. Najlepsze będą spf 50, jako najwyższa ochrona.

Patronite
Patronite

Jak sprytnie dbać o skórę każdego dnia?

Kosmetyki wielozadaniowe to zdecydowane ułatwienie w codziennej pielęgnacji skóry. Nie tylko pielęgnują ją i dbają o nią, ale i mają także inne funkcje. Na przykład fluid na dzień z witaminą C i filtrami ochronnymi spf to bardzo dobry przykład takiego kosmetyku. Spełnia on funkcje trzech innych kosmetyków, w tym wypadku podkładu, kremu nawilżającego i kremu ochronnego. Nie trzeba już martwić się o kolejność nakładania kosmetyków ani mieć nadmiaru tubek z kremami w kosmetyczce. Jeden krem i aż trzy różne zastosowania to zdecydowanie dobry pomysł. Delikatna formuła fluidu sprawdzi się latem, gdy skóra wymaga jedynie lekkiego matowania, a jest ona lżejsza niż podkład. W takich kremach warto szukać też mocnego nawilżania, na przykład dzięki kwasowi hialuronowemu. Ta substancja ma silnie higroskopijne właściwości, dzięki którym wiąże wodę w dużych ilościach. Jest lekki i bezpieczny dla skóry, a rezultaty jego stosowania można zauważyć naprawdę szybko.

Jaki filtr spf będzie dla mnie najlepszy?

Wybór odpowiedniego filtra spf zależy od tego jaki fototyp skóry mamy lub jakie są nasze reakcje na słońce. Jasny typ cery wymaga mocniejszej ochrony, a ciemniejsze odcienie mogą mieć niższe filtry. Niezależnie od tego czy oczy i cera są ciemniejsze, należy patrzeć na swoje reakcje na opalanie się. Jeśli skóra jest szybciej zaczerwieniona niż wynika to z fototypu, wtedy stosujemy wyższą ochronę. Lepiej jest stosować wyższe filtry i chronić skórę, niż niższe. Opalenizna i tak się pojawi, mimo stosowania filtrów nawet ma poziomie spf 50. Fotostarzenie się skóry to proces ściśle związany z promieniowaniem UV i skóra powinna być dobrze chroniona przed jakimkolwiek wyjściem na słońce. Kremy do twarzy dobrze jest stosować w wersji spf 50, bo na pewno nam to nie zaszkodzi, a może dużo pomóc w zakresie zwiększonej ochrony uv.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *