Szukaj
Szukaj

Catering dietetyczny dla sportowców – co powinno go wyróżniać? Sprawdzamy!

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Jeśli na poważnie myślisz o trenowaniu, bez wątpienia warto rozważyć catering dietetyczny. Nie warto tracić czasu na gotowanie, obliczanie kalorii i planowanie zbilansowanych posiłków. Profesjonaliści zrobią to za Ciebie, a gotowe posiłki zostaną dostarczone na wskazany przez Ciebie adres. Dzięki cateringowi dietetycznemu zaoszczędzisz czas i szybciej dostrzeżesz efekty treningów.

Catering dietetyczny dla sportowców - co powinno go wyróżniać? Sprawdzamy!

Catering z dostawą do domu dla sportowców – czym różni się od klasycznego?

Dbanie o sylwetkę wymaga cierpliwości i samozaparcia, a co najważniejsze – czasu. W planie tygodnia trudno znaleźć miejsce na kilka treningów, a co dopiero na planowanie i przygotowywanie pięciu posiłków dziennie. Aby uzyskać efekty, trzeba ważyć składniki dań i pilnować dziennej podaży kalorii. O ile nie masz wykształcenia dietetycznego, będzie to trudne zadanie. Zastanów się, czy nie wolisz oddać swojego żywienia w ręce firmy cateringowej.

Im częściej ćwiczysz, tym więcej musisz jeść. Organizm potrzebuje energii na treningi. Jeśli nie dostarczysz jej z pożywienia, zaczniesz spalać tłuszcz lub mięśnie. Pierwszy efekt jest pożądany przez większość trenujących osób, ale drugi niekoniecznie. Niestety, osoba bez odpowiedniej wiedzy dietetycznej może mieć problem ze skonstruowaniem jadłospisu, który pozwoli osiągnąć zadowalające rezultaty.

Diety pudełkowe są kojarzone z odchudzaniem, ale służą również innym celom, np. przybieraniu na wadze i wzrostowi mięśni. Budowa masy mięśniowej wymaga przyjmowania większej liczby kalorii, niż wynosi dzienne zapotrzebowanie. Posiłki powinny obfitować w wartościowe składniki, przede wszystkim białko będące głównym budulcem mięśni.

Czy warto wybrać najtańszy catering dietetyczny?

Cenniki diet pudełkowych różnią się w znacznym stopniu. Jadłospisy dla sportowców zazwyczaj są droższe, ponieważ wymagają użycia większej ilości składników. Wystarczy spojrzeć na kaloryczność – w dietach odchudzających wynosi najczęściej ok. 1000 kcal, tymczasem w sportowych od ponad 2000 kcal.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jeśli chcesz przybrać na masie, dieta niskokaloryczna nie będzie dobrym pomysłem. Warto wprowadzić ją na początku treningów, kiedy masz do zrzucenia tkankę tłuszczową. Budowa masy mięśniowej stanowi trudniejszy proces, który najlepiej przeprowadzić pod okiem dietetyka. Dlatego celuj w profesjonalny catering dietetyczny, w ramach którego będziesz mieć możliwość odbycia konsultacji ze specjalistą. Jego cena będzie wyższa, ale szybciej osiągniesz pożądane efekty.

Wiele osób na próbę zamawia tańsze diety pudełkowe, jednak rzadko przy nich pozostają. Na zdrowiu nie warto oszczędzać, zwłaszcza jeśli ma się sprecyzowane cele dietetyczne. Jeśli zdecydujesz się na elastyczny catering, będziesz mieć możliwość zmiany rodzaju lub kaloryczności diety nawet w trakcie trwania planu. Najtańszy catering dietetyczny nie zaoferuje takich warunków, więc ostatecznie może być mniej opłacalny, bo zmusi Cię do dokończenia planu, nawet jeśli dieta nie sprosta Twoim oczekiwaniom.

W jakie dni możesz zamówić catering dietetyczny z dostawą do domu?

Cateringu z dostawą do domu nie musisz zamawiać na cały tydzień. Jeśli w weekendy masz czas na gotowanie, możesz wybrać opcję dostarczania posiłków jedynie w dni robocze. Jednak uważaj, aby w weekendy zanadto sobie nie folgować. Wśród dietetyków panują różne opinie, ale większość dopuszcza tylko jeden „cheat meal” w tygodniu.

Zależy Ci na szybkich efektach? Warto przejść na codzienną dietę pudełkową. Niektóre firmy mają w ofercie również jadłospisy dla dzieci. Możesz zamówić posiłki dla całej rodziny i zupełnie zapomnieć o gotowaniu. To świetny pomysł nie tylko dla osób dbających o sylwetkę, ale także tych, które nie lubią stać godzinami w kuchni. Często przy zamówieniach dla dwóch lub większej liczby osób możesz liczyć na zniżkę. Im dłuższy okres stosowania diety wybierzesz, tym mniej zapłacisz za pojedynczy dzień. Kiedy zasmakujesz w konkretnym cateringu, warto skorzystać z oferowanych promocji.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *