Szukaj
Szukaj

Anatomia – znajdź książkę dla siebie

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Nauka anatomii nie jest łatwa. Trzeba szczegółowo poznać budowę organizmu, układ i skład poszczególnych narządów, tkanek i komórek. Nie wystarczy raz przejrzeć atlas czy podręcznik, aby poznać tajniki ludzkiego ciała. Niezbędne są książki i podręczniki, które w sposób zrozumiały tłumaczą zagadnienia związane z anatomię. Jakie pozycje na ten temat wybrać? Na co zwracać uwagę?

Anatomia - znajdź książkę dla siebie

Anatomia człowieka – co to jest?

Anatomia człowieka to jedna z najważniejszych nauk, która zajmuje się badaniem ukształtowania organizmu, działaniem i budową człowieka. Skupia się m.in. na anatomii komórek, tkanek i narządów, ich kształcie, położeniu, składzie czy działaniu. Wyróżnia się kilka działów anatomii tj. anatomia prawidłowa, anatomia patologiczna, anatomia mikroskopowa, makroskopowa, anatomia radiologiczna, anatomia czynnościowa i anatomia topograficzna. Znając anatomię, można znaleźć przyczyny problemów ze zdrowiem, a także dopasować odpowiednie metody leczenia. Aby dokładnie poznać naukę, niezbędne są książki i podręczniki tłumaczące tę zawiłą dziedzinę wiedzy.

Jakie książki o anatomii wybrać?

Lista książek o anatomii człowieka jest bardzo długa. Wybór odpowiedniej pozycji powinien być uzależniony od tego, kto będzie korzystał z książki. Czy ma służyć studentowi, uczniowi, lekarzowi, a może osobie niezwiązanej z medycyną, która dla własnej potrzeby chce poznać zasady funkcjonowania ludzkiego ciała, dowiedzieć się jak działają poszczególne układy narządów? W księgarniach dostępne są zarówno nowości, jak i książki starsze, które od lat służą studentom czy lekarzom. Można wybrać książki ogólne z anatomii, które opisują najważniejsze zagadnienia i pozwalają zrozumieć podstawowe pojęcia, zachodzące w ludzkim ciele lub wybrać pozycję skupiającą się na poszczególnych elementach tej dziedziny, tj. np. układ ruchu. Dostępne są książki omawiające szczegółowo układ szkieletowy i mięśniowy, układ oddechowy, pokarmowy, hormonalny, układ moczowy, układ płciowy czy układ nerwowy obwodowy, a także, skórę, narządy zmysłów. Dla zainteresowanych są pozycje opisujące mięśnie, naczynia krwionośne, budowę rdzenia kręgowego i poszczególne narządy. Oczywiście anatomię może poznawać każdy, podstawowa wiedza przyda się wszystkim, którzy chcą wiedzieć, jak działa ciało człowieka i jak wspomóc jego funkcjonowanie np. trawienie pokarmu. Dla osób, które chcą poznać podstawy zagadnienia i szukają podstawowych informacji, odpowiedni będzie atlas, który pozwala na szybkie przyswojenie wiedzy o ludzkim organizmie.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Gdzie kupić książki o anatomii?

Książki związane z anatomią można kupić w wielu księgarniach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.  W księgarni Medicon książki występują w szerokim wyborze, są dokładnie opisane i posegregowane, dzięki temu można szybko znaleźć potrzebną pozycję. Wybierając książki z anatomii, warto zwrócić uwagę, kto jest ich autorem. Powinny być pisane przez specjalistów z danej dziedziny, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą. Dla studentów medycyny i lekarzy ważny jest naukowy styl, oparty na fachowej terminologii, dotyczącej danego zakresu. Ważne, aby początkowo omawiane były zagadnienia podstawowo, a stopniowo te bardziej zaawansowane. Podstawą dla każdego studenta, która od lat cieszy się dużą popularnością jest Anatomia człowieka Adama Bochenka i Michała Reichera, pięciotomowy cykl. Książki powinny być oparte na aktualnej wiedzy, opisywać zagadnienia z różnych stron, wykorzystywać najświeższe badania. Najlepiej szukać pozycji wydanych przez wydawnictwa naukowe np. wydawnictwo lekarskie PZWL.

Anatomia ogólna, atlas czy podręcznik akademicki – wszystkie potrzebne książki można znaleźć w dobrej księgarni. Warto znaleźć potrzebną pozycję i pogłębić swoją wiedzę z dziedziny anatomii.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *