Szukaj
Szukaj

Uprawiasz sport? Dbaj o siebie

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Życie sportowca naznaczone jest ogromnym wysiłkiem fizycznym. Dlatego jego ciało potrzebuje białka, witamin, mikroelementów oraz innych substancji, by mogło działać prawidłowo oraz radzić sobie z kontuzjami. Jak ich unikać?

Uprawiasz sport? Dbaj o siebie

Na co mają wpływ witaminy?

Dla prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu niezbędna jest odpowiednia ilość witamin oraz mikroelementów. Niedobór magnezu może objawiać się obniżoną odpornością na stres, a także skurczami. Witaminy z grupy B działają pozytywnie na cały układ nerwowy. Wapno natomiast wspomaga budowę oraz regenerację kości, pomaga również w przypadku alergii. Witamina D3 jest nam potrzebna m.in. do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego, podobnie jest z witaminą C. A – ma wpływ na wzrok oraz skórę.

Urazy

Wiele urazów powstaje na skutek uprawiania sportu. Czasem się do tego przyczyniamy sami, innym razem uraz powstaje w wyniku niefortunnego wypadku. Na pewno warto stosować suplementy dla sportowców, ponieważ to pomaga przygotować nasz organizm na zwiększony wysiłek fizyczny. Specyfiki te nie tylko wpłyną pozytywnie na ochronę przed kontuzjami, ale także na szybsze uzyskanie przez nas pożądanej sylwetki oraz przedłużą i wzmocnią efekt treningów. Dostarczą organizmowi niezbędnych witamin oraz mikroelementów, których ilość w diecie może nie być wystarczająca.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

No właśnie, dieta

Jak ona ma wyglądać? Najlepiej udać się do dietetyka, by dbać o swój organizm pod okiem fachowca. Sami możemy wyrządzić sobie krzywdę, szczególnie poprzez stosowanie zbyt restrykcyjnych zasad żywieniowych, które niejednokrotnie mogą być powodem chorób. Dbając o swoje ciało poprzez odpowiednio dobrane treningi warto również wykonywać co kilka miesięcy badania, by wiedzieć, czy coś nam nie dolega. Jednym z takich rutynowych badań jest morfologia krwi, która pomoże w ocenie ogólnego stanu naszego organizmu.

Odpoczynek

Niezależnie od tego, jaki sport uprawiasz, uważaj, by nie przeforsować swojego organizmu. Odpoczynek po wysiłku też jest ważny, zatem nie obawiaj się, że jesteś leniwy. Nie jesteś! Musisz tylko dobrze ocenić, kiedy i ile pracować oraz kiedy, ile i jak odpoczywać. Ważne jest, w jaki sposób będziesz to robił. Ponad wszystko zwracaj uwagę na swój sen. Jeżeli Ci go zabraknie, stracisz siłę podczas treningu, a tego chyba nie chcesz, prawda?

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *