Szukaj
Szukaj

Ból stawów – kilka trików na zmniejszenie objawów

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Bóle stawów mogą być spowodowane najróżniejszymi przyczynami. Często są za to odpowiedzialne zmiany zwyrodnieniowe czy zapalne choroby stawów. Dolegliwości tego typu mogą być także związane z bardziej mechanicznymi czynnikami jak np. niewłaściwy materac. Warto więc wiedzieć, o czym pamiętać, aby zmniejszyć objawy.

Ból stawów - kilka trików na zmniejszenie objawów

Ból stawów – czym jest?

Ból stawów to charakterystyczny ból, który jest zlokalizowany w obrębie poszczególnych stawów. Jest on związany przede wszystkim z patologią samego stawu lub struktury, która go otacza. Jest to jedna z najpowszechniejszych dolegliwości. Jeśli kilka godzin po przebudzeniu samoistnie zniknie, najczęściej nie jest ona związana z poważniejszymi stanami chorobowymi. Natomiast bardziej uciążliwe dolegliwości mogą zwiastować m.in. reumatoidalne zapalenie stawów czy toczeń. W takiej sytuacji ważna jest jak najszybsze skonsultowanie się z lekarzem.

Ból stawów - czym jest?

Dodatkowe objawy przy bólach stawów

Oprócz bólów stawów mogą się także pojawić inne dolegliwości. M.in. obrzęk, zaczerwienienia, uczucie gorąca, większe problemy z poruszaniem się, a także nagła utrata masy ciała i inne objawy. Lekarz po przeprowadzeniu pełnej diagnostyki będzie mógł określić, jakie jest źródło problemu i dobrać najbardziej skuteczne leczenie, a w razie potrzeby poszerzyć diagnostykę.

Domowe triki na bóle stawów

Oczywiście istnieje także szereg domowych metod, które mogą skutecznie pomóc w przypadku dokuczliwych bóli stawów. Przede wszystkim stawy trzeba we właściwy sposób odciążyć. Zalecane jest ograniczenie większych aktywności fizycznych, aby nie doprowadzić do większych uszkodzeń. Dobre są także okłady z lodu lub specjalnych żeli wielokrotnego użytku, które można kupić w każdej aptece. Działanie zimna zmniejsza objawy związane z zapaleniem. Okłady warto wykonywać kilka razy dziennie po mniej więcej 15 minut, aby przy okazji nie spowodować odmrożeń. Pomocne jest także stosowanie leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Można je stosować zgodnie z zaleceniami lekarza przez kilka dni. Jeśli mimo wszystko ból nie ustąpi, konieczna jest wizyta u lekarza.

Patronite
Patronite

Dobranie odpowiedniego materaca

Aby przeciwdziałać bólom stawów kluczową kwestią jest także wybór odpowiedniego materaca. Dobrym rozwiązaniem są produkty Senna materace z linii Fit.4.Sleep Cool Breeze. Są one idealnie dostosowane do danej osoby, stanowić pełne podparcie dla kręgosłupa i zapewniają najwyższą wygodę. Materace marki Hilding zostały wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu spełnią swoje zadania przez lata. W ofercie są materace piankowe, sprężynowe oraz nawierzchniowe. Te ostatnie są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą inwestować w nowe materace. Można je ułożyć na starym materacu lub nawet na kanapie z funkcją spania. Dla nastolatków i osób, które mają pojedyncze łóżko, świetnie sprawdzą się materace 90 x 200. Ich powierzchnia jest wystarczająca. Warto zaznaczyć, że bardzo polecane są także specjalne materace z pianki termoregulacyjnej. Dopasowuje się ona do naturalnych krzywizn kręgosłupa i zapewnia niebywały komfort.

Wygodna poduszka

Aby zapewnić dobry sen i przeciwdziałać bólom stawów, bardzo ważne jest też dobranie idealnej poduszki. Powinna ona stanowić właściwe podparcie dla kręgosłupa. Poduszka nie powinna być za wysoka ani za niska. Nie powinna być też zbyt twarda. W razie uporczywych bólów stawów dobrze jest postawić na specjalne produkty ortopedyczne, które mają status produktów medycznych i zapewniają jak najlepsze warunki wypoczynku. W razie problemów z podjęciem decyzji dobrze jest zasięgnąć pomocy ortopedy. Marka Hilding w swojej ofercie posiada także poduszki.

Bóle stawów po przebudzeniu to popularny i dokuczliwy problem. Aby się z nim uporać, warto pamiętać o okładaniu lodem i odpoczynku. Bardzo ważne jest także dobranie odpowiedniego podłoża do spania. Marka Hilding oferuje najlepszej jakości materace, które dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i stanowią idealne podłoże do spania. Hilding od lat cieszy się niesłabnącym zaufaniem klientów i w swojej ofercie ma coraz to nowsze produkty. Warto zapoznać się z ofertą i zamówić materac sprężynowy, piankowy lub nawierzchniowy idealny do swoich potrzeb. W zestawie warto też wybrać poduszkę, która najlepiej spełni swoje zadania i pozwoli na długi i komfortowy wypoczynek. Odpowiednie warunki snu mogą bardzo znacząco wpłynąć na stan zdrowia i i poranne samopoczucie. Należy o tym pamiętać i zatroszczyć się o właściwe wykończenie sypialni.

Wygodna poduszka

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *