Fizjoexpert Futuro

Zabiegi w gabinetach kosmetycznych przestały być postrzegane jako strata pieniędzy lub fanaberia. Coraz więcej kobiet, ale także mężczyzn, odwiedza ośrodki medycyny estetycznej lub gabinety kosmetyczne, w trosce o swój wygląd i kondycję skóry. Jednym z zabiegów, który w ostatnim czasie bardzo zyskał na popularności jest mikrodermabrazja. Jest to doskonała alternatywa dla niezbyt bezpiecznych i alergizujących peelingów chemicznych.

Mikrodermabrazja

Rodzaje mikrodermabrazji

Zasadniczo wyróżniamy dwa rodzaje mikrodermabrazji, w zależności od wykorzystywanego do tego celu minerału. Jest to mikrodermabrazja diamentowa i mikrodermabrazja korundowa. W tym miejscu postaramy się przybliżyć zabieg mikrodermabrazji diamentowej.

Zabieg mikrodembrazji polega na mechanicznym złuszczaniu warstwy rogowej naskórka.
Złuszczanie przebiega w sposób kontrolowany i jest dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby poddającej się zabiegowi, a ściślej mówiąc jego skóry. Cała procedura mikrodermabrazji odbywa się przy pomocy urządzenia, wyposażonego w głowicę pokrytą warstwą diamentową i w pompę, która odsysa pozostałości martwego naskórka. Zabieg jest stosunkowo szybki i co ważniejsze, bezbolesny.

Mikrodermabrazja diamentowa wpływa bezpośrednio na wydatną poprawę zdrowia i kondycji skóry, również problemowej. Skóra po zabiegu staje się elastyczna, gładka i optymalnie napięta. Ewentualne blizny stają się mniej widoczne, niweluje plamy, przebarwienia i inne niedoskonałości skóry. Dzięki zabiegowi mikrodermabrazji można także pozbyć się zaskórników, jak również mocno zredukować zmiany trądzikowe i drobne zmarszczki.

To jednak tylko widoczne gołym okiem zmiany. Mikrodermabrazja działa również długofalowo. Zabieg pobudza odnowę komórkową, polepsza krążenie krwi, ma bezpośredni wpływ na skuteczniejszą absorpcję substancji aktywnych zawartych w kosmetykach i przyspiesza usuwanie toksyn z głębszych warstw skóry. Pobudza także produkcję kolagenu. Najskuteczniejsze i zarazem dające najlepsze efekty, jest poddanie się serii kilku zabiegów, w odstępach 2-4 tygodniowych.

Konferencje Bioptron

Co do zasady, mikrodermabrazję diamentową wykonuje się w obrębie twarzy i dekoltu, jednak dostępne są również zabiegi na plecy, uda lub pośladki. Zabieg jest bezpieczny, a bardzo rzadkie objawy uboczne – jeśli występują, mają charakter przejściowy i mogą obejmować nieznaczne swędzenie, zaczerwienienie czy mrowienie skóry, które jednak powinny ustąpić.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej, są ropne zmiany skórne, rany na skórze a także nowotwory skóry. Także inne stany zapalne skóry stanowią dyskwalifikację do tego typu zabiegu.

Mikrodermabrazja – opinie o zabiegu

Pozytywne opinie na temat tego niewątpliwie korzystnego dla skóry zabiegu, przemawiają na korzyść tej metody. Na licznych forach internetowych, klientki gabinetów kosmetycznych, chwalą efekty jakie zostały osiągnięte dzięki zastosowaniu mikrodermabrazji. Oczywiście pojawiają się również komentarze negatywne, które warto wziąć pod uwagę przed wykonaniem zabiegu.

Jakie są ceny zabiegów?

Ceny mikrodermabrazji diamentowej zaczynają się od kwoty około 80 zł i dochodzą nawet do 200 zł za jednorazowy zabieg. Wszystko jednak zależy od tego, czy jest to zabieg podstawowy czy rozszerzony. Zabieg rozszerzony może obejmować przykładowo zastosowanie maski kosmetycznej dobranej do typu skóry, a także różne zabiegi pielęgnacyjne po przeprowadzeniu właściwego zabiegu. Cena będzie zależeć również od tego, czy zdecydujemy się na mikrodermabrazję samej twarzy, czy także szyi i dekoltu.

Podsumowując

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej to mało inwazyjna metoda na przywrócenie skórze dobrego wyglądu i właściwej kondycji. Warto rozważyć skorzystanie z tej metody, aby skóra nabrała świeżego, odmłodzonego wyglądu. Jest to stosunkowo niedroga metoda na przywrócenie skórze jędrności, gładkości, a także dobry sposób na wzmocnienie skóry.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław