Szukaj
Szukaj

Mikrodermabrazja

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Zabiegi w gabinetach kosmetycznych przestały być postrzegane jako strata pieniędzy lub fanaberia. Coraz więcej kobiet, ale także mężczyzn, odwiedza ośrodki medycyny estetycznej lub gabinety kosmetyczne, w trosce o swój wygląd i kondycję skóry. Jednym z zabiegów, który w ostatnim czasie bardzo zyskał na popularności jest mikrodermabrazja. Jest to doskonała alternatywa dla niezbyt bezpiecznych i alergizujących peelingów chemicznych.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja – rodzaje

Zasadniczo wyróżniamy dwa rodzaje mikrodermabrazji, w zależności od wykorzystywanego do tego celu minerału. Jest to mikrodermabrazja diamentowa i mikrodermabrazja korundowa. W tym miejscu postaramy się przybliżyć zabieg mikrodermabrazji diamentowej.

Mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg mikrodembrazji polega na mechanicznym złuszczaniu warstwy rogowej naskórka. Złuszczanie przebiega w sposób kontrolowany i jest dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby poddającej się zabiegowi, a ściślej mówiąc jego skóry. Cała procedura mikrodermabrazji odbywa się przy pomocy urządzenia, wyposażonego w głowicę pokrytą warstwą diamentową i w pompę, która odsysa pozostałości martwego naskórka. Zabieg jest stosunkowo szybki i co ważniejsze, bezbolesny.

Mikrodermabrazja diamentowa wpływa bezpośrednio na:

  • wydatną poprawę zdrowia i kondycji skóry, również problemowej;
  • zwiększenie elastyczności, gładkości skóry i zmniejszanie jej napięcia;
  • zmniejszenie widoczności blizn;
  • przyspieszanie usuwania toksyn z głębszych warstw skóry;
  • pobudzanie produkcji kolagenu;
  • niwelowanie plam, przebarwień i innych niedoskonałości skóry.

Dzięki zabiegowi mikrodermabrazji można także pozbyć się zaskórników, jak również mocno zredukować zmiany trądzikowe i drobne zmarszczki.

To jednak tylko widoczne gołym okiem zmiany. Mikrodermabrazja działa również długofalowo. Zabieg pobudza odnowę komórkową, polepsza krążenie krwi, ma bezpośredni wpływ na skuteczniejszą absorpcję substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Najskuteczniejsze i zarazem dające najlepsze efekty, jest poddanie się serii kilku zabiegów, w odstępach 2-4 tygodniowych.

Co do zasady, mikrodermabrazję diamentową wykonuje się w obrębie twarzy i dekoltu, jednak dostępne są również zabiegi na plecy, uda lub pośladki. Zabieg jest bezpieczny, a bardzo rzadkie objawy uboczne – jeśli występują, mają charakter przejściowy i mogą obejmować nieznaczne swędzenie, zaczerwienienie czy mrowienie skóry, które jednak powinny ustąpić.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej, są:

  • ropne zmiany skórne;
  • rany na skórze;
  • nowotwory skóry.

Także inne stany zapalne skóry stanowią dyskwalifikację do tego typu zabiegu.

Opinie o zabiegu

Pozytywne opinie na temat tego niewątpliwie korzystnego dla skóry zabiegu, przemawiają na korzyść tej metody. Na licznych forach internetowych, klientki gabinetów kosmetycznych, chwalą efekty jakie zostały osiągnięte dzięki zastosowaniu mikrodermabrazji. Oczywiście pojawiają się również komentarze negatywne, które warto wziąć pod uwagę przed wykonaniem zabiegu.

Ceny zabiegów

Ceny mikrodermabrazji diamentowej zaczynają się od kwoty około 80 zł i dochodzą nawet do 200 zł za jednorazowy zabieg. Wszystko jednak zależy od tego, czy jest to zabieg podstawowy czy rozszerzony.

Zabieg rozszerzony może obejmować przykładowo zastosowanie maski kosmetycznej dobranej do typu skóry, a także różne zabiegi pielęgnacyjne po przeprowadzeniu właściwego zabiegu. Cena będzie zależeć również od tego, czy zdecydujemy się na mikrodermabrazję samej twarzy, czy także szyi i dekoltu.

Podsumowanie

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej to mało inwazyjna metoda na przywrócenie skórze dobrego wyglądu i właściwej kondycji. Warto rozważyć skorzystanie z tej metody, aby skóra nabrała świeżego, odmłodzonego wyglądu. Jest to stosunkowo niedroga metoda na przywrócenie skórze jędrności, gładkości, a także dobry sposób na wzmocnienie skóry.

Zobacz również: nieinwazyjne zabiegi na ciało – sposób na nienaganny wygląd

Bibliografia

  1. Kordus K., Potempa B., Śpiewak R., Badania motywów wyboru rodzajów mikrodermabrazji oraz opinii o ich skuteczności w praktyce kosmetologicznej, Estetologia Medyczna i Kosmetologia, 1/2011.
  2. Wróblewska I., Maj J., Chilicka-Jasionowska K., Aparatura kosmetyczna i metodyka zabiegów, Opole 2013.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

  1. Zabieg mikrodermabrazji warto wykonac po lecie dla oczyszczenia skóry, spłycenia powierzchownych zmarszczek oraz wyrównania kolorytu skóry. Zabieg najlepiej wykonac w serii dla wzmocnienia efektów. Nie jest on inwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *