RSQ Technologies

Botoks (toksyna botulinowa, jad kiełbasiany) to toksyna wytwarzana przez beztlenowe bakterie Clostridium botulinum. W medycynie estetycznej, z powodzeniem wykorzystywana jest przez lekarzy w leczeniu i redukcji zmarszczek, szczególnie twarzy, a także zmniejszenia nadmiernej potliwości. Jednak podana w zbyt dużej ilości może być trująca dla człowieka.

Botoks zabiegi efekty cena

Jak działa botoks?

Botox blokuje sygnały wysyłane z nerwów do mięśni. Wstrzyknięty w mięsień sprawia, że nie może on zareagować. To sprawia, że ​​zmarszczki w pewnym stopniu zanikają.

Botoks jest najczęściej używany na liniach czoła, na kurze łapki (zmarszczki wokół oczu) oraz inne zmarszczki mimiczne. Zmarszczki, które powstały na skutek uszkodzenia słonecznego i pod wpływem grawitacji nie będą reagowały na botoks.

Jak wygląda zabieg botoksem?

Wstrzyknięcie botoksu pod skórę zajmuje tylko kilka minut i nie wymaga znieczulenia. Botoks podawany jest za pomocą cienkiej igły do ​​konkretnych mięśni przy niewielkimi dyskomforcie, który po zabiegu trwa zazwyczaj od trzy do siedmiu dni. Aby proces niwelowania zmarszczek był w pełni skuteczny, najlepiej jest unikać alkoholu co najmniej na tydzień przed wstrzyknięciem. Należy również przestać przyjmować aspirynę i przeciwzapalne leki na dwa tygodnie przed leczeniem. To pomoże zmniejszyć ewentualne siniaki.

Sklep Spirulina

Jak długo botoks utrzymuje się po wstrzyknięciu?

Efekty po wstrzyknięciu botoksu utrzymują się zazwyczaj od czterech do sześciu miesięcy. A to dlatego, że działanie mięśni stopniowo powraca, linie i zmarszczki zaczynają się ponownie pojawiać i trzeba powtórzyć zabieg. Jednak zmarszczki z czasem pojawiają się już w mniejszym stopniu, ponieważ mięśnie przyzwyczajają się do relaksu – mówiąc wprost, upośledzamy mięśnie.

Jaka jest cena za zabieg?

Cena botoksu jest różna. W zależności od miejsca ostrzykiwania może ona wahać się od 300 do 1900 zł. Ceny mogą też być inne ze względu na miejsce, w którym zabieg będzie wykonywany. W prestiżowych gabinetach medycyny estetycznej cena za zabieg botoksem jest bardzo wysoka. A to dlatego, że przyjmują tam wyspecjalizowani lekarze z prawem do wykonywania zawodu. Oczywiście można poddać się zabiegom z botoksem w zwykłym gabinecie kosmetologii, jednak nie ma gwarancji, że będziemy zadowoleni efektów.

Jakie są skutki uboczne botoksu?

Tymczasowe zasinienie jest najczęstszym skutkiem ubocznym po zabiegu z botoksem. Dodatkowo mogą wystąpić bóle głowy, które powinny ustąpić po upływie 24 do 48 godzin. U niektórych pacjentów może rozwinąć się objaw opadania powieki. Zazwyczaj zanika on w ciągu trzech tygodni. Takie objawy zwykle występują gdy botoks przemieszcza się pod skórą. Nie należy więc pocierać czy masować miejsc poddanych zabiegowi w ciągu 12 godzin po wstrzyknięciu. Najlepiej aby położyć się na trzy do czterech godzin.

Kto nie powinien korzystać z botoksu?

Kobiety, które są w ciąży, karmią piersią lub osoby mające problemy z układem nerwowym nie powinny stosować botoksu. Gdy nie działa on na zmarszczki, koniecznie należy skonsultować się z lekarzem.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław