Diagnostyka i terapia manualna – odcinek szyjny i piersiowy kręgosłupa

//Diagnostyka i terapia manualna – odcinek szyjny i piersiowy kręgosłupa
Ładowanie Wydarzenia

Diagnostyka i terapia manualna odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa – 1-dniowe szkolenie, które poprowadzi dr Mateusz Nowacki – chiropraktyk z Australii. Został zaproszony do Centrum Fizjoterapeuty, aby podzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem pracy z pacjentami, a także znanymi sportowcami w Polsce i na świecie.

Główne zagadnienia szkolenia

1. Historia choroby – jaka jest wartość dobrze przeprowadzonego wywiadu z pacjentem?

2. Badanie fizykalne – czego nie wolno jest ci pominąć?

3. Badania obrazowe (czytanie zdjęć RTG) – kiedy twój pacjent potrzebuje dalszej diagnostyki?

4. Terapia manualna – wskazania i przeciwwskazania.

5. Indywidualny plan terapii – jakie elementy leczenia będą najważniejsze i jakie cele chcesz osiągnąć razem z twoim klientem?

6. Terapia manualna w praktyce.

7. Analiza przypadków i podsumowanie.

8. Język angielski w terapii manualnej – popraw swoją komunikację z pacjentem anglojęzycznym!

Prowadzący

Doktor Chiropraktyki (DC) Mateusz Nowacki to jeden z sześciu chiropraktyków w Polsce, a także jedyny na Dolnym Śląsku z akredytowanym wykształceniem zagranicznym doktora chiropraktyki – Doctor of Chiropractic (Australia). Jest on członkiem World Federation of Chiropractic, European Chiropractor’s Union i Polskiego Towarzystwa Chiropraktyki.

W swojej wieloletniej karierze współpracował ze znanymi sportowcami jak Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie), Weronika Nowakowska (biathlon), Łukasz Wójcik (karate) oraz Karolina Riemen-Żerebecka (skicross). Wchodził również w skład medyczny, a także miał pod opieką sportowców z całego świata podczas The World Games 2017.

Fotodepilacja Wrocław
Fotodepilacja Wrocław

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!