Szukaj
Szukaj

Zawroty głowy i zaburzenia równowagi

Spis treści

Pytanie


Dzień dobry,
od roku mam problem z nawracającymi uciskami w nosie i twarzoczaszce. Powoduje to zawroty głowy i zaburzenia równowagi, łączy się to dodatkowo ze sztywnieniem karku, jakbym miała zaraz zemdleć. Od razu czuję uderzenie gorąca i rumienie na twarzy. Dodatkowo widzenie jest też zaburzone i pojawia się napięcie w rękach. Jest to napadowe. Możliwe, że nasila się przy emocjach, kończy się atakiem paniki. Proszę o pomoc, nie mogę znaleźć przyczyny. Błagam o kontakt.

Agata

 

Odpowiedź


Pani Agato,
opisane przez Panią objawy są bardzo szerokie i mogą mieć różne przyczyny. Najlepiej, aby skonsultowała się Pani z lekarzem, sugerowałbym neurologiem, który może dokładnie zbadać występujące objawy i postawić diagnozę. Mam zbyt mało informacji na temat Pani i historii chorób, ale według mnie możliwe (jednak nie muszą się potwierdzić) przyczyny objawów, które Pani opisała, to między innymi:

  1. Migrena – to przewlekła choroba neurologiczna, która charakteryzuje się nawracającymi bólami głowy, a także może powodować inne objawy takie jak zaburzenia widzenia, zawroty głowy, nudności, a także zaburzenia równowagi.
  2. Choroba zatok przynosowych – jest to stan zapalny błony śluzowej zatok przynosowych, który może powodować bóle głowy, ucisk w nosie i twarzoczaszce. Mogą również występować takie objawy jak gorączka i problemy z oddychaniem.
  3. Choroby neurologiczne – niektóre choroby neurologiczne, np. stwardnienie rozsiane, mogą powodować bóle głowy, zawroty głowy, problemy z równowagą, a także inne objawy neurologiczne.
  4. Problemy w odcinku szyjnym kręgosłupa – skurcze mięśni szyi i karku mogą prowadzić do ucisku na nerwy i na naczynia krwionośne, co z kolei może powodować bóle głowy, zawroty głowy, a także problemy z równowagą.

Posiadając tego typu objawy powinna Pani skonsultować się z neurologiem, który może zlecić odpowiednie badania diagnostyczne. W zależności od stanu zdrowia, lekarz może zalecić badania, takie jak:

  1. Badania krwi – będą pomocne w wykluczeniu infekcji, chorób autoimmunologicznych i innych chorób, które mogą powodować podobne objawy.
  2. Tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny – tego rodzaju badania obrazowe mogą pomóc w wykryciu problemów z zatokami przynosowymi, kręgosłupem szyjnym lub innymi zaburzeniami neurologicznymi.
  3. Elektroencefalografia (EEG) – może pomóc w wykryciu zaburzeń neurologicznych, które mogą powodować podobne objawy.
  4. Testy równowagi i koordynacji.
  5. Testy neurologiczne – lekarz może przeprowadzić różnego rodzaju testy, aby ocenić funkcjonowanie układu nerwowego.

Jeżeli podejrzewa Pani, że wymienione przez Panią objawy są związane z atakami paniki, lekarz może również zlecić badania mające na celu wykluczenie innych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca czy astma, które mogą również prowokować ataki paniki. Ze względu na to, że objawy, które Pani opisała są dość poważne i wpływają na codzienne funkcjonowanie, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem, który może przeprowadzić dokładne badania i postawić diagnozę.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia Wrocław



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *