Czy taśmy do kinesiotapingu ustabilizują staw po rekonstrukcji więzadła?

//Czy taśmy do kinesiotapingu ustabilizują staw po rekonstrukcji więzadła?
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
czy taśmy do kinesiotapingu ustabilizują moje kolano po rekonstrukcji ACL (więzadła krzyżowego przedniego), abym mógł grać w piłkę?

Pozdrawiam
Rafał

Odpowiedź

Panie Rafale,
taśmy do kinesiotapingu nie zabezpieczą Pana przed urazem. Ryzyko powtórnego urazu to wypadkowa takich składowych jak czas po rekonstrukcji, sprawność ogólna, siła mięśniowa, stabilizacja, sumienność w rehabilitacji po zabiegu oraz cechy osobnicze. Bardzo ważna jest siła mięśni, dzięki czemu będą one mogły stabilizować staw, jak również odzyskanie odpowiedniej percepcji (czucia głębokiego). Kinesiotaping może być jedynie w małym procencie dodatkiem. Jednak jak już wcześniej wspomniałem, taśmy te nie ustabilizują stawu bez wyżej wymienionych składowych.

Fotodepilacja Wrocław

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!