Dolegliwości bólowe po wypadku

//Dolegliwości bólowe po wypadku
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
rok temu złamałam kręgosłup (trzon kręgu L1). Wstawiono mi stabilizację L2-L1-Th12 (śruby oraz pręty). W tym odcinku mam usztywniony kręgosłup, nie mogę w ogóle nim poruszać – schylać się. Mam zamiar podjąć pracę, siedzącą, biurową. Natomiast jestem ciągle zmuszona siedzieć prosto ( bez grabienia przez stabilizację) przez co boli mnie po 30-60 minutach dolny odcinek kręgosłupa. Ćwiczenia na NFZ nie dały efektów. Zatem czy są jakieś ćwiczenia, które by bardziej usprawniły mięśnie kręgosłupa, aby nie było tego bólu?

Pozdrawiam
Aleksandra

Odpowiedź

Pani Aleksandro
czy obecnie ćwiczy Pani regularnie? Najczęstszą przyczyną bólu po tego typu zabiegu jest zanik i zwłóknienie mięśnia wielodzielnego. Najlepszym rozwiązaniem jest dbanie o mięśnie poprzez ćwiczenia. Inną przyczyną, która może powodować dolegliwości bólowe, jest nieopracowana manualnie blizna. Słabe mięśnie i zrosty pooperacyjne mogą tutaj również po pewnym czasie w pozycji siedzącej nasilać odczuwanie tych dolegliwości. To wszystko wymaga weryfikacji i badania w gabinecie u fizjoterapeuty.

Fotodepilacja Wrocław

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!